Wycieczka edukacyjna pod hasłem 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku

Hubalczyków 7, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 840 42 01 • e-mail: • www: http://www.sp5.pl

Wycieczka edukacyjna pod hasłem 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI

21 września 2018, 20:31
Wycieczka edukacyjna pod hasłem 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI
Kierunkiem wyjazdu była miejscowość Będomin. Niedaleko nas, na Kaszubach jest bardzo ciekawe historycznie miejsce. To właśnie tam urodził się Józef Wybicki. Obecnie w tej niewielkiej wiosce znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego, gdzie możemy poznać historię Polski i biografię sławnego Polaka-autora słów Mazurka Dąbrowskiego. Przewodnik opowiadający o dziejach naszej ojczyzny ubrany był w strój z dawnej epoki, co stanowiło dodatkową atrakcję zwiedzania.
Tak poznawana historia na pewno zostanie dłużej w pamięci. Poza tym warto było również zobaczyć znajdujący się nieopodal skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Dzieci trafiły tam na lekcję w dawnej szkole. Przeniosły się w czasie do lat 30-tych ubiegłego wieku. Nie było wtedy prądu, telefonów, Internetu, a pisało się gęsim piórem maczanym w kałamarzu. Co ciekawe, ogromną atrakcją było dzwonienie starym ręcznym dzwonkiem, klęczenie na grochu i siedzenie w kozie.
Ten wyjazd utrwalił wiadomości uczniów o polskich tradycjach, historii oraz zintegrował młodzież klas piątych.

Wychowawcy: Renata Starynowicz, Piotr Ceranowski

Wycieczka edukacyjna pod hasłem 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI (galeria: 2)Wycieczka edukacyjna pod hasłem 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI (galeria: 3)Wycieczka edukacyjna pod hasłem 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI (galeria: 4)