WIZYTA W RATUSZU MIEJSKIM - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku

Hubalczyków 7, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 840 42 01 • e-mail: • www: http://www.sp5.pl

WIZYTA W RATUSZU MIEJSKIM

10 lutego 2023, 9:55
WIZYTA W RATUSZU MIEJSKIM

7 lutego klasa 4b wraz z wychowawcą miała zaszczyt odwiedzić słupski ratusz. Dzięki inicjatywie jednego z rodziców oraz uprzejmości Pani Wiceprezydent Marty Makuch uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się pracy miejskich urzędników oraz poznać piękną historię słupskiego ratusza. Po zabytkowym obiekcie oprowadzał uczniów profesjonalny przewodnik, dzięki któremu mogli poznać dzieje tego wyjątkowego obiektu, zobaczyć najważniejsze pomieszczenia, czy przyjrzeć się z bliska słupskiemu niedźwiadkowi szczęścia- Słupciowi i zrobić pamiątkowe zdjęcie na ratuszowej wieży.
Emocji było co nie miara, a czwartoklaściści mieli okazje zrobić sobie zdjęcie w fotelu prezydenckim i odbyć małą miejską sesję, w której wygłosili swoje pomysły na lepsze życie w Słupsku. Udało się również przez chwilę porozmawiać z Prezydentką Słupska- Panią Krystyną Danielecką- Wojewódzką, która wyraziła swoje zadowolenie z wizyty młodych ludzi.

Uczniowie wyszli zadowoleni ze spotkania, odznaczeni przez Panią Prezydent odblaskowymi plakietkami i cukierkami. Pracownicy ratusza byli po dużym wrażeniem wyjątkowo dojrzałego zachowania uczniów. Wielkie podziękowanie dla inicjatorki spotkania Pani Magdalenie Odija.

Wychowawca klasy 4b- Joanna Jaśniewicz

WIZYTA W RATUSZU MIEJSKIM (galeria: 2)WIZYTA W RATUSZU MIEJSKIM (galeria: 3)WIZYTA W RATUSZU MIEJSKIM (galeria: 4)