Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku
Menu
Pestka 2017 - XIX Przegląd Twórczości Ekologicznej
26 kwietnia dzieci ze świetlicy szkolnej miały okazję spotkać się z dziećmi z różnych szkół, przedszkoli i ośrodków szkolno-wychowawczych, aby uczcić Święto Ziemi.
W Słupskim Ośrodku Kultury przy ulicy Braci Gierymskich , już po raz dziewiętnasty, odbyła się impreza zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupsku, która nie tylko połączyła wszystkich, którym bliskie jest dobro naszej Ziemi, ale również zintegrowała dzieci zdrowe i niepełnosprawne.
W "Pestce 2017" wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Przedszkola nr 8, Przedszkola nr 32, Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Damnicy oraz grupy rewalidacyjne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku. Zaprezentowane piosenki, małe formy teatralne i wiersze w sposób naturalny uczyły i wdrażały najmłodszych obywateli naszej planety do proekologicznych zachowań. Natomiast radość z prezentowania swoich umiejętności, trema, przełamywanie własnych granic, dobra zabawa i emocje towarzyszące występom były wspólne dla wszystkich uczestników.
Grupa dzieci z naszej świetlicy pod kierunkiem pani Renaty Matysiak i pani Anny Karpowicz przedstawiła inscenizację pt. "Planeta Ziemia".
Wystąpili w niej:
- Szymon Borucki - chłopiec
- Michalina Olejniczak- morze
- Julia Sosińska- Kubiak - morze
- Liliana Stawiarz - kwiat
- Marcelina Zimny - bocian
- Agnieszka Kosmalska- pszczółka
- Julia Michalak- pszczółka
- Marcela Kępińska - biedronka
- Jakub Bejger- solista
Na zakończenie wszystkie występujące grupy otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy, Rumiane jabłuszko - symbol imprezy "Pestka 2017", sadzonkę modrzewia, tablet, kosz na śmieci do sortowania odpadów, kolorowanki o tematyce ekologicznej oraz jabłka do zjedzenia dla każdego uczestnika imprezy.
Renata Matysiak/ Anna Karpowicz