Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku
Menu
ONFERENCJA NAUKOWO-METODYCZNA "WSPÓŁCZESNA PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA. INNOWACYJNIE. KREATYWNIE. NOWOCZEŚNIE".
Czas na podsumowanie zakończonej 18 marca 2021 roku OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWO-METODYCZNEJ "WSPÓŁCZESNA PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA. INNOWACYJNIE. KREATYWNIE. NOWOCZEŚNIE".
Była to już IV z tego cyklu konferencja, która poruszała tematykę najtrudniejszą, bo dotyczyła pedagogiki najmłodszych i oczywiście najważniejszych
Konferencja była podzielona na dwie części:
Część I - 17 marca - odbyła się warsztatowa (10 warsztatów ) w której wzięło udział 150 zainteresowanych osób, które wcześniej dokonały rejestracji. Tematyka warsztatów była zróżnicowana i jednocześnie bardzo ciekawa. Oto niektóre z nich:
1. Program zajęć rozwijających "Plastelinografia dla dużych i małych". Prowadząca: dr Maria Aleksandrovicz.
2. Tworzenie prostych i zaawansowanych animacji 3D, przy pomocy darmowego programu BLENDER. Prowadzący: mgr Jacek Kawałek..
3. Kształtowanie motywacji u uczniów oraz psychologiczne założenia pracy grupowej. Prowadzący: dr Jacek Kowalczyk.
4. Pomyśleć przestrzeń. Prowadząca: mgr Danuta Rosa.
5. O Gordonie w wychowaniu przedszkolnym. Prowadząca: mgr Emilia Fornalik.
6. Kreatywny nauczyciel - kreatywny wychowanek/uczeń. Prowadzący: dr Jolanta Maciąg, mgr Tomasz Dobrowolski.
7. Praktyczne narzędzia do nauki zdalnej. Prowadzący: mgr Robert Grygorowicz.
Część II - odbyła się 18 marca i były to sesje plenarne, w których uczestniczyli znakomici pedagodzy i wielkie autorytety naukowe w/w pedagogik, np.
prof. dr hab. Bogusław Śliwerski z Uniwersytety Łódzkiego,
prof. dr hab. Bolesław Niemierko z Uniwersytetu SWPS
prof. dr. hab. Danuta Waloszek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - pełniąca rolę Przewodniczącej Komitetu Naukowego konferencji,
prof. dr hab. Małgorzata Cywińska,
prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak,
prof. dr hab. Katarzyna Krasoń,
dr hab. Anna Babicka - Wirkus,
dr hab. Urszula Chęcińska,
dr hab. Maria Groenwald,
dr hab. Janusz Morbitzer, prof. Akademii WSB,
dr hab. Jacek Pyżalski, prof. UAM,
dr Joanna Grubicka,
dr Witold Kołodziejczyk,
dr Jolanta Maciąg,
mgr Tomasz Dobrowolski oraz wielu innych niezwykłych ludzi.
Jestem niezwykle szczęśliwy, że po raz czwarty mam wielką przyjemność być jednym z organizatorów i tworzyć od samego początku to niezwykłe wydarzenie naukowe o zasięgu ogólnopolskim.
W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wyżej wymienionym osobom, ale jest grupa, której pragnę podziękować w sposób szczególny, ponieważ to właśnie z nimi wspólnie ciężko pracujemy aby wszystko było dopięte na ostatni tzw. guzik.
Dziękuję Wam:
- Danuta Wyrwas, Tomasz Dobrowolski i Bogdan Leszczuk - fantastyczni dyrektorzy słupskich szkół,
- Jolanta Maciąg - doskonała motywatorka i koordynatorka współpracy z Akademią Pomorską w Słupsku,
- Iwona Ollik - profesjonalistka w każdym calu, Małgorzata Skibińska i Wioletta Domoń - cudowne LIDERKI edukacji wczesnoszkolnej,
- Jackowi Boruckiemu i Tomaszowi Dziermańskiemu, którzy dzielnie pomagali przy trudnościach i zawiłościach technicznych.
Szczególnie serdecznie chciałbym podziękować za udzielone wsparcie (merytoryczne oraz finansowe) przy organizacji konferencji:
- Prezydent Miasta Słupska - Krystynie Danileckiej-Wojewódzkiej - Zastępczyni Prezydentki Miasta Słupska - Marcie Makuch. Panie Prezydentki zawsze są sercem i duchem z nami ciągle nas inspirując do podejmowania niezwykłych wyzwań.
Dziękuję Wydziałowi Edukacji Miasta Słupska na czele z dyrektorką Anną Sadlak oraz zastępczynią dyrektorki Bogną Winiarczyk - Panie dyrektorki nigdy nie odmówiły nam pomocy i wsparcia - i nawet w chorobie udzielały cennych porad.
Dziękuję prorektor dr hab. Danucie Gierczyńskiej, prof. AP, która motywuje i zawsze wspiera mądrym i naukowym głosem nasze działania.
Dziękuję mojej kochanej żonie Sylwii - za cierpliwość .
Jestem przekonany, że ta konferencja się ciągle rozwija, nadal ewaluuje a my będziemy się wspólnie inspirować i kontynuować realizację kolejnej już V konferencji i to już w tym roku.
Na koniec warto wspomnieć, że zainteresowanie konferencją jest olbrzymie i w szczytowym momencie mieliśmy ponad 800 uczestników !
Do zobaczenia wkrótce...