Międzynarodowy Dzień Kropki. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku

Starzyńskiego 6, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 46 66 • e-mail: • www: http://sp6slupsk.edupage.org/

Międzynarodowy Dzień Kropki.

15 września 2022, 18:58
Międzynarodowy Dzień Kropki.
Dzisiejszy dzień był w Szóstce bardzo kreatywny, kolorowy i szczęśliwy. Obchodziliśmy bowiem wszyscy DZIEŃ KROPKI, święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Inspiracją była dla nas historia małej dziewczynki Vashti, bohaterki książki Petera Reynoldsa. Odbył się w naszej szkole KROPKOWY KONKURS dla najmłodszych. Wszyscy próbowali doliczyć się kropeczek, które poukrywały się na szkolnych korytarzach. Nasi uczniowie udowodnili również, że posiadają wiele talentów, śpiewali, tańczyli, tworzyli piękne prace plastyczne, a wszystko w radosnej i twórczej atmosferze, takiej, która uczy wsłuchiwania się w siebie i przygotowuje do odnajdywania własnych niepowtarzalnych umiejętności.
Samorząd Uczniowski klas 4-8 także świętował Międzynarodowy Dzień Kropki. Drzwi sal lekcyjnych ozdobione zostały Waszymi ślicznymi rysunkami. Każdy autor i autorka pracy otrzyma punkciki za udział w akcji.
Mała kropka - wielka rzecz. Na lekcjach króluje kropka. Na informatyce wirtualne kropki, na matematyce gra logiczna, na geografii - metoda kropkowa na mapie, na angielskim - kropkowe słownictwo.