Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku

„Szóstka” z „Siódemką”.

8 października 2022, 18:46
W cieple jesiennego słońca na Stadionie 650 – lecia i w chłodnym oddechu Lasku Północnego.
W takich okolicznościach przyrody odbyły się dziś zawody biegowe z okazji 10 – lecia Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku „Pobiegnij z Siódemką”.
Na starcie zawodów stanęli tez uczniowie naszej szkoły, tj. 9-cio osobowa ekipa (6 chłopców i 3 dziewcząt), którymi opiekował się p. Sławomir Kwiatkowski.
Start juniorów na blisko półtorakilometrowym dystansie odbył się o godz. 10:20. Trasa prowadziła krótko bieżnią stadionu, potem jego koroną, dalej ścieżkami leśnymi, by na koniec wbiec na stadion i po bieżni pomknąć już do mety.
Tak się złożyło, że wygrał nasz uczeń klasy 8D – Paweł Z., który na pytanie p. Sławka, gdzie wyprzedził prowadzącego? odpowiedział: „tak, jak pan mówił”, no i wygrał.
Dobrze spisali się także inni nasi chłopcy: Hleb P. z 8C był ósmy, Wiktor W. z 8D – dziesiąty, Kostiantin K. z 8C – jedenasty i tuż za nim, bo na trzynastej pozycji dobiegł Ignacy N z 5B. Na dalszych miejscach uplasowały się nasze dziewczęta, ale bieg ukończyły, co najważniejsze.