A w finale rewanż! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku

A w finale rewanż!

27 października 2022, 19:18
Tak należałoby podsumować zmagania naszych chłopców młodszych z rocznika 2010 (i młodsi) w dzisiejszym turnieju w unihokeja.
Nasza drużyna prowadzona przez p. Sławomira Kwiatkowskiego w grupie eliminacyjnej wywalczyła drugie miejsce, wygrała z SP-1, no i przegrała jedna bramką z większymi o głowę lub dwie uczniami z SP-2, ale dało to awans do gier półfinałowych.
W półfinale graliśmy jakoś lepiej, bo dość wysoko pokonaliśmy zespół, który w pierwszej grupie zajął 1 miejsce. Ku naszej uciesze już w tym momencie powtórzyliśmy sukces naszych starszych kolegów – awans do gry o miejsce pierwsze.
„Macie rewanż chłopcy…” powiedział trener. Mecz z SP-2. Zmienił ustawienie graczy, mocno już i tak poszkodowanych, rzekł: „Teraz, jak wygracie, będziecie mistrzami…”, udzielił jeszcze kilka wskazówek, co do gry, no i zaczęło się.
Pierwsza połowa dużo biegania w ataku i mnóstwo szybkich decyzji, kilka błędów, no i 2:0 dla naszych. Druga połowa i strata bramki przez błąd, no i zrobiło się na 3 minuty do końca 2:1, by po minucie zdobyć trzecią bramkę (3:1), no i takim wynikiem zakończył się mecz o pierwsze miejsce.
Nasza młodsza drużyna zostaje Mistrzem Słupska, a wcześniej starsi chłopcy, drużynowo, Wicemistrzem Słupska w unihokeju.
Radość wielka, w euforii minął ból palca, ból pleców czy piszczeli, brawa!!!