DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku

Starzyńskiego 6, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 46 66 • e-mail: • www: http://sp6slupsk.edupage.org/

DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

19 marca 2024, 19:11
DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY
W piękne, słoneczne wtorkowe popołudnie drzwi Szósteczki otworzyły się dla wszystkich gości chcących zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Licznie przybyłych gości, z dziećmi na czele, przywitał pan dyrektor Grzegorz Borecki, który przedstawił zgromadzonym gościom wizję i misję naszej nowoczesnej szkoły.
O wydarzeniach i zwyczajach panujących w naszych murach, a także zasadach rekrutacji do oddziału zero i klas pierwszych szczegółowo opowiedziała liderka klas 1-3 pani Iwona Nowocińska. Młode tancerki z koła tanecznego zaprezentowały swoje umiejętności taneczne za które zebrały gromkie brawa. Następnie wszyscy udali się w kierunku eksplorowania szkolnych przestrzeni: było zwiedzanie sal lekcyjnych, kącików relaksu oraz pomieszczeń przeznaczonych na ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Na sali gimnastycznej czekały na dzieci stanowiska z różnymi atrakcjami: zabawy z tablicą multimedialną, język angielski na wesoło, zajęcia z wykorzystaniem okularów VR, legolandia, kreatywne zabawy, tutoring rówieśniczy z iPadami. Kącik kulinarnych działań zachęcił wszystkich smakowitym zapachem pieczonych gofrów, które na tę okazję przygotowali uczniowie klasy Vc.
Na zakończenie rodzice mogli porozmawiać przy herbatce i słodkim poczęstunku, a dzieci w tym czasie zapoznawały się ze sobą podczas wesołej zabawy. To był bardzo ekscytujący i miły dzień. Zapraszamy do SZÓSTKI wszystkich przyszłych zerówkowiczów i pierwszoklasistów, a ich rodzicom dziękujemy za dzisiejszą wizytę!