Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku
Menu
Dzień Europejczyka
Cele imprezy:
- Obchody Dnia Europejczyka i Dnia Dziecka w naszej szkole
- Podsumowanie pracy w projekcie edukacyjnym : „Dobre wsparcie na starcie”
- Obchody Roku Bezpiecznej Szkoły
W tym roku wszystkie klasy przygotowały kiermasze ze specjałami kuchni państw Unii Europejskiej. Można było spróbować zarówno sałatek i surówek warzywno-owocowych, ciast i deserów jak również specjałów kuchni europejskich. Każdy znalazł coś ciekawego i smacznego dla siebie. Kiermasze funkcjonowały od godz. 12:00 po części oficjalnej oraz artystycznej.
Na wstępie uczennica klasy VIb Ania Bączyk zaśpiewała hymn Unii Europejskiej „Odę do radości”. Uczniowie (głownie z klasy IIIb) uczestniczący warsztatach wokalnych prowadzonych przez Panią Bożenę Bednarek zaśpiewali piosenkę „Czekoladowy blues”.
Klasy II i IV oraz warsztaty teatralne i warsztaty taneczne przygotowały występy artystyczne. Klasa IIa zaprezentowała tańce hiszpańskie, klasa IIb - tańce szkockie, klasa IIc zaprezentowała „Lekcję o Polsce” oraz piosenkę „Historia o Polsce”. Klasy IVa i IVb wspólnie zaprezentowały Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej śpiewając piosenkę w języku angielskim, dodatkowo klasa IVb zaprezentowała taniec irlandzki. Uczestnicy warsztatów teatralnych realizowanych w ramach projektu unijnego „Dobre wsparcie na starcie” zaprezentowali trzy przedstawienia, które zdobyły laury na różnych konkursach teatralnych w tym roku szkolnym.
Pierwsze przedstawienie „Historia z piekła rodem” rozbawiło naszą publikę do łez. Drugie: „Historia brudnej szmatki” spotkało się z dużym aplauzem naszych uczniów, a ostatnie „Czerwodny Kapturek” ukazało kunszt aktorski Adama, który brawurowo wcielił się w podwójną rolę Babci i Wilka. Wszyscy nasi artyści zasługują na wielkie słowa uznania. Przygotowali przedstawienia z pomocą swojej instruktorki pani Anny Kamińskiej -Nowak bardzo ciekawe, barwne i przede wszystkim pouczające.
W przerwach między występami klasowymi i teatralnymi swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy warsztatów tanecznych (również realizowanych w ramach projektu unijnego) prowadzonych przez Pana Marcina Bilendę - instruktora tańca nowoczesnego. Nasi tancerze zatańczyli pięknie przedstawiając wszystkim swoje dokonania artystyczne.
Po części artystycznej przyszedł czas na lody, które ufundowała naszym wszystkim uczniom z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców, oraz konsumpcję specjałów kuchni europejskich przygotowanych przez rodziców w czasie kiermaszu europejskiego.
W związku z podsumowaniem projektu „Dobre wsparcie na starcie” stworzyliśmy w szkole oprócz sektora kiermaszów - (hol A,E), sektora artystycznego (na dużej sali gimnastycznej) także sektor ekspertów i sektor eksperymentów, w których prowadzący przygotowali ciekawe zajęcia .
Pan Mirosław Brozis - specjalista zajęć laboratoryjnych przygotował dla naszych uczniów szereg ciekawych doświadczeń fizycznych. Pan Tomasz Kadylak - instruktor warsztatów nowoczesnych technik pamięci, koncentracji uwagi oraz szybkiego czytania zapoznawał naszych uczniów z tajnikami logicznego myślenia, przygotował dla nich szereg zabaw rozwijających szare komórki.
Pani Małgorzata Bączyk prowadząca w ramach naszego projektu zajęcia rozwijające zdolności matematyczne „Matematyka- to nie czarna magia” stworzyła dla uczniów jaskinię zabaw matematycznych. Panie Ewa Litwiniuk i Jolanta Budrewicz prowadzące zajęcia przyrodnicze przygotowały ekspozycję ciekawych pomocy przyrodniczych. Warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Panią Dorotę Michałowska zaprezentowały swoje dokonania związane z prowadzeniem audycji radiowej w Radiu Koszalin pt. „JUNIOR”. W dniu dzisiejszym towarzyszył im Pan redaktor Mateusz Sienkiewicz - który wprowadził uczestników w tajniki pracy w radiu.
Szachiści w dniu dzisiejszym wzięli udział w turnieju szachowym zorganizowanym przez instruktora nauki gry w szachy Pana Michała Narkuna. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród naszych uczniów jak i dzieci z innych szkół naszego regionu.
Pan Artur Pokrzywniak oczekiwał na dzieci w gabinecie logopedycznym. Dziewczynki i chłopcy mogli ćwiczyć swoje języczki wykonując ćwiczenia zaprezentowane przez logopedę oraz korzystając z programu multimedialnego. Zajęcia cieszyły się dość dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców, którzy skorzystali z okazji i zapoznali się z różnymi prostymi zabawami z językiem, które potem będą mogli wykorzystać w zabawie ze swoimi pociechami.
Uczestnicy warsztatów plastycznych ( garncarskich) - zaprezentowali swoje dzieła na kiermaszu. Różnorodne maleńkie dzieła sztuki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Wykonane zostały bardzo starannie, a kunszt plastyczny był podziwiany przez wszystkich oglądających.
Pan Sławomir Kwiatkowski oczekiwał na uczniów w pracowni socjoterapeutycznej. Każdy uczeń mógł skorzystać z różnorodnych ćwiczeń i zajęć socjoterapeutycznych.
Pani Bożena Kawalec - specjalista terapii dysleksji i Katarzyna Sadowy - specjalistka terapii dysleksji przygotowały dla naszych uczniów szereg ćwiczeń pomagających pokonać lub zredukować dysfunkcje.
Pani Anita Święcioch - instruktor gimnastyki korekcyjnej oczekiwała na uczniów w sali gimnastyki korekcyjnej. Każdy uczeń mógł poćwiczyć swoje stopy i kręgosłupy oraz rozruszać stawy i mięśnie.
Wszyscy bawili się wyśmienicie, uśmiech nie znikał z twarzy nawet największych nudziarzy. Zabawa była przednia, każdy uczeń mógł uczestniczyć w zajęciach które go interesowały. Szkoła do późnych godzin popołudniowych tętniła życiem.