Światowy Dzień Pluszowego Misia - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego w Słupsku

Starzyńskiego 6, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 46 66 • e-mail: • www: http://sp6slupsk.edupage.org/

Światowy Dzień Pluszowego Misia

2 grudnia 2014, 9:18
Tytułem wstępu... Światowy Dzień Pluszowego Misia wyznaczony został na 25 listopada, a historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Wpadł on na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

W tym roku szkolnym Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w czwartek 27.11.2014r. Dzień ten był bardzo uroczysty i wyjątkowy, bo wszystkie dzieci przybyły na spotkanie w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów, które łagodzą wszystkie smutki. Naszymi honorowymi i baaaardzo sympatycznymi gośćmi były Przedszkolaki z gr. IV z MP7, które przybyły wraz z pp. Anną Wilmą i Jadwigą Burdeńską oraz nasze zerówkowe maluchy Smerfy pod opieką p. Aldony Leśniewskiej. Byli też nasi uczniowie z klas 1-3 z wychowawczyniami i nauczycielami.
Atrakcji, jak zawsze nie brakowało, bo … grupa teatralna Aktopoeci pod kierunkiem p. Anny Kamińskiej -Nowak przygotowała trzy wspaniałe przedstawienia o misiu, z wykorzystaniem teatru kamishibai (teatr ilustracji, teatr obrazkowy, teatr na papierze). Wszystkie przedstawione sceny miały nas nie tylko bawić, ale i uczyć, bo niosły ze sobą jakieś przesłania - nie oceniaj po wyglądzie, bądź tolerancyjny, mądrze korzystaj z komputera. Warto zapamiętać te nauki! Aktorzy byli wspaniale przygotowani i po mistrzowsku odegrali swoje role. Świadczy o tym fakt, że cała widownia obserwowała losy bohaterów z wielkim zainteresowaniem. Dodatkowym elementem przykuwającym wzrok i budzącym zachwyt było odpowiednie oświetlenie i efekty specjalne.

Ponadto do wspólnego tańca - uczonego na gorąco - porwali wszyscy uczniowie klasy 1b - a była to klaskana Polka Trisch-Trasch J. Straussa. Okazało się, że nasza widownia to bardzo zdolne dzieciaki, bo zatańczyła naprawdę wspaniale! Ale - nie tylko tańczy, bo i śpiewa, gdyż wszystkie zgodnym chórem śpiewały, że…

Wszystkie misiaki to jedna rodzina,

starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna!

Impreza ta odbyła się w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, wszyscy uznaliśmy ją za udaną, a ja chciałabym serdecznie podziękować za jej przygotowanie:

- p. Annie Kamińskiej-Nowak i grupie Aktopoeci za przygotowanie przedstawienia,
- p. Sylwii Smuga - za przygotowywanie dekoracji do przedstawienia,
- p. Jackowi Boruckiemu - za obsługę techniczną i kilka innych rzeczy,
- p. Iwonie Nowocińskiej - za wspólne prowadzenie imprezy,
- p. Anicie Święcioch - za powieszenie dekoracji,
- p. Alicji Nawrockiej - za powieszenie dekoracji i zdjęcia,
- pracownikom administracji - za przygotowanie sali.

Do zobaczenia na obchodach święta w kolejnym roku szkolnym!

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszej szkolnej stronie - www.sp6.slupsk.net ZAPRASZAMY!
Lider kampanii Cała Polska…
Iwona Ollik