Akcja - zbieramy surowce wtórne w klasach 4-6 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku

Grottgera 10a, 76-200 Słupsk • telefon: 791 223 483, (59) 841 79 80 • e-mail: • www: http://www.sp8.slupsk.pl

Akcja - zbieramy surowce wtórne w klasach 4-6

12 września 2015, 17:52

Regulamin zbiórki surowców wtórnych w SP nr 8 w Słupsku
w pionie klas 4-6 w roku szkolnym 2015/2016

  1. Czas trwania działania - 14 września 2015r. do 14 maja 2016r.
  2. Rodzaje zbieranych surowców: makulatura, puste wkłady do drukarek, baterie.
  3. Działania mają charakter stały - przynosimy surowce w mniejszych ilościach przez cały rok szkolny.
  4. Surowce powinny być zważone lub policzone i opisane na kartce każdorazowo oddawanej nauczycielowi przyrody (p. B.Kozłowska)
    • np. Małgorzata Kowalska kl. 4a 5 kg makulatury
    • lub Małgorzata Kowalska kl. 4a 23 baterie
  5. Makulaturę odnosimy do boksu w szatni, natomiast pozostałe surowce do nauczyciela przyrody mgr B. Kozłowskiej do sali 303.
  6. Nauczyciel prowadzi notatki na podstawie otrzymanych od uczniów kartek (jeżeli kartka jest niepoprawnie napisana - uczeń nie otrzymuje wpisu do notatek nauczyciela.
  7. Zbiórka surowców wtórnych w naszej szkole ma cel wychowawczy, czyli kształtowania nawyków proekologicznych zapisany w „Programie wychowawczym szkoły"
  8. Jako szkoła -SP nr 8 w Słupsku - uczestniczymy w organizowanych przez środowisko lokalne konkursach ekologicznych – zbiórkach surowców wtórnych na zasadach tych konkursów. Bardzo często zdarza się, że ilość zebranych surowców nie predestynuje nas do odbioru nagród rzeczowych lub jest ich mało i wtedy przechodzą do użytkowania przez szkołę, np. świetlicę szkolną.
  9. Co roku pozyskujemy środki finansowe ze sprzedaży makulatury, które są przeznaczone na zakup nagród w konkursach przyrodniczych i zbiórce surowców wtórnych. Ilość nagród zależy od ilości pozyskanych środków pieniężnych.
  10. Za aktywny udział w w/w działaniach ekologicznych uczniowie otrzymują plusy oraz pochwały za ekologiczne zachowanie. Każdy wychowawca bierze je pod uwagę wystawiając ocenę z zachowania na koniec semestru.
  11. Uczniowie z najlepszymi wynikami w poszczególnych zbiórkach, otrzymują pod koniec roku szkolnego, nagrody i dyplomy poświadczające ich ekologiczne zaangażowanie.
  12. Aktywność w zbiórkach surowców nie wpływa na podwyższenie oceny z przyrody.