Rozpoczynamy zbiórkę surowców wtórnych - regulamin - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku

Grottgera 10a, 76-200 Słupsk • telefon: 791 223 483, (59) 841 79 80 • e-mail: • www: http://www.sp8.slupsk.pl

Rozpoczynamy zbiórkę surowców wtórnych - regulamin

17 września 2014, 10:15

Regulamin zbiórki surowców wtórnych w SP nr 8 w Słupsku
pion klas 4-6

1. Czas trwania działania- od drugiego tygodnia września do trzeciego tygodnia maja każdego roku szkolnego.
2. Rodzaje zbieranych surowców: makulatura, puste wkłady do drukarek, baterie, nakrętki plastikowe.
3. Działania mają charakter stały - przynosimy surowce w mniejszych ilościach przez cały rok szkolny.
4. Surowce powinny być zważone lub policzone i opisane na kartce każdorazowo oddawanej nauczycielowi przyrody (p. Ż. Dąbrowska, p. B. Kozłowska).
np. Małgorzata Kowalska kl. 4e
5 kg makulatury
lub
Małgorzata Kowalska kl. 4e
23 baterie
5. Makulaturę odnosimy do boksu w szatni, natomiast pozostałe surowce do nauczycieli przyrody.
6. Nauczyciele prowadzą notatki na podstawie otrzymanych od uczniów kartek (jeżeli kartka jest niepoprawnie napisana - uczeń nie otrzymuje wpisu do notatek nauczyciela.
7. Zbiórka surowców wtórnych w naszej szkole ma cel wychowawczy - kształtowanie nawyków proekologicznych zapisany w programie wychowawczym szkoły
8. Jako szkoła - SP nr 8 w Słupsku - uczestniczymy w organizowanych przez środowisko lokalne konkursach ekologicznych – zbiórkach surowców wtórnych na zasadach tych konkursów. Bardzo często zdarza się, że ilość zebranych surowców nie predystynuje nas do odbioru nagród rzeczowych lub jest ich mało i wtedy przechodzą do użytkowania przez szkołę, np. świetlicę szkolną.
9. Chcielibyśmy połączyć cel ekologiczny z charytatywnym w zbiórce nakrętek plastikowych. Chętnie oddamy zebrane nakrętki, jeżeli fundacja lub osoba prywatna odbierze od nas swoim transportem zgromadzony surowiec. Chcielibyśmy jednakowoż legalnego potwierdzenia przeznaczenia tychże nakrętek.
10. Co roku pozyskujemy środki finansowe ze sprzedaży makulatury, które są przeznaczone na zakup nagród w konkursach przyrodniczych i zbiórce surowców wtórnych. Liczba nagród zależy od ilości pozyskanych środków pieniężnych.
11. Za aktywny udział w w/w działaniach ekologicznych uczniowie otrzymują plusy i oceny, które nie są liczone do średniej z przedmiotu przyroda oraz pochwały za ekologiczne zachowanie. Każdy wychowawca bierze je pod uwagę wystawiając ocenę z zachowania na koniec semestru.
12. Uczniowie z najlepszymi wynikami w poszczególnych zbiórkach odbierają pod koniec roku szkolnego nagrody i dyplomy poświadczające ich ekologiczne zaangażowanie.