Wycieczka do Gdyni klas 1-3 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku

Małachowskiego 9, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 27 86, (59) 840 06 10 • fax: (59) 842 27 86 • e-mail: • www: http://www.sp9.slupsk.pl

Wycieczka do Gdyni klas 1-3

3 lipca 2022, 12:02
Wycieczka do Gdyni klas 1-3
23 czerwca uczniowie klas 1-3 pod opieką p. Bożeny Helinskiej, p. Doroty Pawelczyk, p. Iwony Maciaszek, p. Brygidy Skolarus pojechali na wycieczkę do Gdyni, w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” dofinansowaną z budżetu państwa. Swoją przygodę dzieci rozpoczęły od zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni. Jest to nowoczesny budynek z jasnego piaskowca, formą przypominający statek, zlokalizowany na styku morza i lądu. Muzeum gromadzi i przechowuje zabytki w zakresie dokumentowania i popularyzacji wiedzy historycznej o Gdyni, od czasów najdawniejszych do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia budowy nowoczesnego portu i miasta w okresie II Rzeczypospolitej. Muzeum upowszechnia wartości kulturalne, artystyczne i estetyczne, kształtuje wrażliwość poznawczą informując o gromadzonych zbiorach i umożliwiając kontakt z nimi. Zbiory muzeum to prawie 40 tys. fotografii oryginalnych i reprodukcji oraz pocztówki i negatywy o tematyce związanej z portem oraz życiem miasta. Po opuszczeniu muzeum był czas na zabawę, na świeżym powietrzu przy plaży. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment, zadaniem którego jest popularyzacja nauki i pobudzanie kreatywności, ale także dostarczanie świetnej i interesującej rozrywki. Jest to możliwe dzięki ciekawie zaprojektowanym interaktywnym wystawom, prezentującym niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata w prosty i zrozumiały sposób. Dzieci korzystały z przeróżnych, nieraz kosmicznie wyglądających urządzeń, których działanie było dla wielu nie lada zaskoczeniem. Po tak intensywnym odkrywaniu i poznawaniu świata szczęśliwi, pełni wrażeń uczniowie zjedli obiad i wrócili bezpiecznie do domu.
Wycieczka do Gdyni klas 1-3 (galeria: 2)Wycieczka do Gdyni klas 1-3 (galeria: 3)Wycieczka do Gdyni klas 1-3 (galeria: 4)Wycieczka do Gdyni klas 1-3 (galeria: 5)Wycieczka do Gdyni klas 1-3 (galeria: 6)Wycieczka do Gdyni klas 1-3 (galeria: 7)