Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku
O nas
- Start
- Aktualności
- Kalendarium
- Linki
- Multimedia
- Kontakt
- Dyrekcja
- Kadra pedagogiczna
- Klasy
- Samorząd Uczniowski
- Administracja i obsługa
- Rada Rodziców
O szkole
Szkoła Filialna
Łajba
- Łajba 2016
- Łajba 2015
- ŁAJBA 2014 - Festiwal Piosenki Marynistycznej
- Wyniki 2014
- Fundatorzy nagród
- Festiwal na stronach www
ERASMUS+ 2017-2019
ERASMUS+
Comenius
Projekt Aqua - zajęcia interdyscyplinarne
Projekt Edukacji Morskiej
Szkoła demokracji - szkoła samorządności
Dokumenty
Pierwszy dzień wiosny w Teatrze Tęcza
20 marca dzieci z zerówki z okazji pierwszego Dnia Wiosny uczestniczyły w przedstawieniu "Jaś i Małgosia" wystawianym przez słupski Teatr Lalki "Tęcza". Baśń Jana Brzechwy to sztuka wywodząca się z nurtu klasyki tego gatunku.
Dzieci poznały historię, jak to pewnego razu matka wysłała dzieci do lasu, aby zaniosły obiad ojcu, który pracował przy wyrębie drzew. Napotkany wilk wydawał się groźny, jednak przy bliższym spotkaniu okazał się przyjazny dzieciom. Wskazał rodzeństwu najbliższą drogę na polanę, a sam ucieka do nory. Drwal zajęty pracą podziękował dzieciom za przyniesiony posiłek i odsyła je do domu. Śpiew ptaków wprawiał dzieci w doskonały nastrój. Znalezione po drodze słodycze: cukierki, lizaki i czekoladki sprawiły, że bohaterowie zgubili właściwa drogę i wpadli w sidła zastawione przez Czarownicę. Czarownica zamknęła Jasia i Małgosię w klatce, zapowiadając, że niebawem upiecze ich z majerankiem. Sprytny Jaś z pomocą wytrycha otworzył klatkę, a następnie podstępem zamknął w niej Czarownicę. W dowcipnym zakończeniu autor odsłonił kulisy przygody, która - jak się okazało - działa się w...
Barwną i zabawną dekorację oraz lalki i kostiumy zaprojektował Jan Zieliński - utalentowany, wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych scenograf z Łodzi. Muzykę do piosenek skomponował, od lat zaprzyjaźniony z "Tęczą", Jerzy Stachurski.
Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w lekcji z aktorem Teatru "Tęcza" - Markiem Huczykiem, który opowiedział im o powstawaniu lalki teatralnej, pracy w teatrze i różnych rodzajach lalek.
Jolanta Suszczewicz