Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku
O nas
- Start
- Aktualności
- Kalendarium
- Linki
- Multimedia
- Kontakt
- Dyrekcja
- Kadra pedagogiczna
- Klasy
- Samorząd Uczniowski
- Administracja i obsługa
- Rada Rodziców
O szkole
Szkoła Filialna
Łajba
- Łajba 2016
- Łajba 2015
- ŁAJBA 2014 - Festiwal Piosenki Marynistycznej
- Wyniki 2014
- Fundatorzy nagród
- Festiwal na stronach www
ERASMUS+ 2017-2019
ERASMUS+
Comenius
Projekt Aqua - zajęcia interdyscyplinarne
Projekt Edukacji Morskiej
Szkoła demokracji - szkoła samorządności
Dokumenty
XVIII Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2014”
29 marca 2014 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XVIII Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2014” propagujący tradycje marynistyczne. Festiwalowi towarzyszyły dwa ogólnopolskie konkursy: plastyczny i dziennikarski.
Głównym organizatorem „Łajby 2014” była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdr. por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku. Współorganizatorem Festiwalu była Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Festiwalowi patronował senator RP – Kazimierz Kleina oraz kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski – prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.
Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał dyrektor SP 9 w Słupsku – Paweł Dajer. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom Festiwalu oraz nagrodzonym w towarzyszących „Łajbie”: XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i XIII Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim o „Laur Słupskich Kotwic”, głos zabrał senator Kazimierz Kleina, który podkreślił wagę pielęgnowania i propagowania tradycji związanych z naszym nadmorskim regionem oraz komandor porucznik Marek Padjas – wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej, który zwrócił uwagę na wysoki poziom uczestników Festiwalu i zaangażowanie, jakie włożyli w przygotowanie swoich prezentacji.
Eliminacje konkursowe Festiwalu Piosenki Marynistycznej rozstrzygnięte zostały w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. 17 wykonawców ze szkół podstawowych ze Słupska, Ustki, Zaleskich, Wytowna, Kobylnicy, Pobłocia i Główczyc oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Anna Chodyna-Erbel, członkowie: Piotr Merecki, Bartosz Kieresiński, Krzysztof Plebanek, sekretarz – Angelika Kujawska-Kożuchowska.
W kategorii solistów III miejsce zajęła Roksana Białek z Centrum Kultury Gminy w Ustce, przygotowana przez Zorzę Sędzicką. II miejsce przypadło Roksanie Garbolińskiej zeSzkoły Podstawowej w Zaleskich, przygotowanej przez Mariolę Wólczyńską, a I miejsce zajęła Julia Kuśmierek ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, przygotowana przez Joannę Janulewicz-Nyc. Nagrodą za I miejsce dla solisty był rejs na Bornholm ufundowany przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską.
W kategorii zespołów III miejsca nie przyznano, II miejsce zajął zespół Do-Re-Mi zeSzkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, przygotowany przez Monikę Muszyńską i Alicję Skrzypińską. I miejsce w tej kategorii zajął zespół Ostinato zeSzkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku, przygotowany przez Grzegorza Uszkiewicza. Za zdobycie I miejsca zespół Ostinato wygrał Rejs po Bałtyku ufundowany przez prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej, kapitana żeglugi wielkiej Andrzeja Królikowskiego. Za zajęcie II miejsca zespół Do-Re-Mi wygrał Rejs po Bałtyku statkiem hydrograficznym Marzenka oraz puchar – nagrody ufundowane przez dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, Tomasza Bobina. Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymali: Julia Wałcerz reprezentująca Wiejski Dom Kultury w Pobłociu, Zespół Tęcza ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, Zespół Urwisy za Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku oraz Zespół Mini Wiolinki ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich.
Podczas uroczystego finału Festiwalu uhonorowano statuetkami, nagrodami rzeczowymi i dyplomami laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i XIII Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic”. W konkursie plastycznym każdy wyróżniony i nagrodzony uczestnik otrzymał kalendarz z pracami plastycznymi wykonanymi przez laureatów. W konkursie dziennikarskim nagrodą specjalną był cyfrowy aparat fotograficzny, ufundowany przez „Przegląd Obrony Cywilnej”. Wydawnictwo to będzie też publikowało część nagrodzonych w konkursie prac na swoich łamach. Wybrane przez wydawców artykuły będą publikowane także w lokalnych pismach: „Powiat Słupski” i „Moje Miasto”. Szczegółowe wyniki XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i XIII Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic” są dostępne na stronie internetowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku: www.sp9.slupsk.pl w zakładce „Łajba”.
Ogółem we wszystkich konkursach związanych z „Łajbą 2014” udział wzięło 536 uczniów.
Przeczytaj: Gazetka Festiwalowa
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Iwona Poźniak