Wydarzenia - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa nr 9 im. kmdra por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku

Małachowskiego 9, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 27 86, (59) 840 06 10 • fax: (59) 842 27 86 • e-mail: • www: http://www.sp9.slupsk.pl

Wydarzenia

23415526 1451790524916373 3519945335538882058 oSilny wiatr, duże zachmurzenie i niewielkie opady. W Święto Niepodległości pogoda może dać się we znaki. Wstępne ostrzeżenie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy.

Dla Bałtyku Południowego i polskiej strefy brzegowej zostało wydane ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Synoptycy prognozują, że w ciągu najbliższych trzech dni będzie wiać bardzo silny południowo-zachodni oraz zachodni wiatr. Może osiągać prędkość około 70 km/h, a w regionach nadmorskich w porywach nawet do 85 km/h. Ma też padać deszcz.

Jak się przygotować do wichury? Najlepiej usunąć z balkonów i parapetów wszelkie przedmioty, które mogą być przez wiatr porwane i zniszczone. Samochód lepiej zaparkować z dala od drzew. Warto też przygotować latarki, na wypadek zakłóceń w dostawie prądu.

IMG 20171023 08594523 października 2017r. zostały przeprowadzone w naszej szkole zajęcia z panią mł. insp. Agnieszką Majewską Straży Miejskiej w Słupsku.

Uczestniczyły w nich: kl. 1a (wych. p. Dorota Pawelczyk), 2a (wych. p. Iwona Maciaszek), 3a (wych. p. Katarzyna Kiersnowska), 3b (wych. p. Bożena Helinska).

Uczniowie dowiedzieli się, że nie należy ufać nieznajomym oraz poznali zasady bezpieczeństwa. Mogli to zobaczyć na prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią Strażnik. Były też odgrywane scenki rodzajowe – jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym. Dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się w domu, jak i poza nim. Dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę o bezpieczeństwie.

Koordynator: Iwona Kowanda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

stykówka na www
Oto propozycje logotypów nadesłane z krajów partnerskich naszego projektu: Portugalii, Litwy, Grecji, Turcji i Cypru.
Wybierz projekt logo, który najbardziej Ci się podoba i zagłosuj! Podobne głosowania odbywaja się teraz we wszystkich krajach partnerskich.
Aby oddać głos liknij TUTAJ.
Erasmus

20171019 10265919 października 2017r. zawitał w naszej szkole kolejny raz nasz dzielnicowy sierż. sztab. Rafał Kosicki z Komendy Miejskiej Policji. Tym razem zajrzał do klasy 2a, której wychowawczynią jest pani Iwona Maciaszek i przeprowadził lekcję na temat bezpieczeństwa w drodze do domu, do szkoły oraz ogólnie na drodze. Przypomniał uczniom jak ważne jest noszenie odblasków. Pokazał każdemu uczniowi tubę. Zaglądając do niej, uczeń mógł zobaczyć, jak kierujący pojazdem w nocy, widzi u pieszego światło odblaskowe. Zajęcia były udane. Myślę, że dzięki takiej lekcji unikniemy w przyszłości sytuacji niebezpiecznych na drodze. Zajęcia wpisały się w ideę realizowanego w naszej Szkole Projektu Programu Erasmus+: "Młody Europejczyk - świadomy i bezpieczny obywatel świata"

Koordynator: Iwona Kowanda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

etap szkolny stykówkaPROJEKT ERASMUS+: głosowanie w szkolnym etapie konkursu na logo projektu zakończone! Ogółem w głosowaniu oddano 1592 głosy. Najwięcej głosów otrzymało logo klasy 7 b przygotowane przez Maję Jabczyńską, Zuzannę Modzelewską i Krystiana Gołojucha - 818 głosów. Drugie miejsce zajęła praca przygotowana przez uczniów klasy 5 a - 422 głosy, a trzecie miejsce projekt logo wykonany przez dzieci z klasy 1 a - 248 głosów.

Logotypy głosowanie polskaZapraszamy całą społeczność szkolną do głosowanie na najlepszy projekt logotypu, który będzie reprezentował naszą Szkołę w międzynarodowym etapie konkursu. Po wstępnych eliminacjach do finału etapu szkolnego zakwalifikowanych zostało 5 prac.
Obejrzyj! Wybierz! Głosuj!. Do etapu międzynarodowego przechodzą 3 prace z największą liczbągłosów.
GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!
Logo

IMG 20171011 11065811 października 2017r. w klasie 1a, której wychowawczynią jest p. Dorota Pawelczyk, odbyły się warsztaty na temat bezpieczeństwa. Poprowadziła je p. Barbara Niesterowicz ze Stowarzyszenia „Bezpieczny Region Słupski” na zlecenie Urzędu Miasta Słupska – Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Celem zajęć było:

-przekazanie uczniom informacji na temat zagrożeń w ruchu drogowym;

- podniesienie świadomości uczniów jako uczestników ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły;

- przekazanie umiejętności unikania zagrożeń, reagowania na sytuacje niebezpieczne na drodze;

- promowanie zasad zachowania bezpieczeństwa na drodze, wyrabiania właściwych postaw i nawyków;

- zwiększanie bezpieczeństwa w szkole.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Otrzymali w nagrodę odblaski, kolorowanki z wierszykami „Z nami bezpieczniej” i inne niespodzianki.

Warsztaty na temat bezpieczeństwa doskonale wpisują się w ideę realizowanego w naszej Szkole Projektu Programu Erasmus+: "Młody Europejczyk - świadomy i bezpieczny obywatel świata".

Koordynator: Iwona Kowanda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

164 października 2017r. pracownicy Szkoły Policji, starszy aspirant Łukasz Hołtyn i podkomisarz Igor Jeżyna, przeprowadzili w klasie 2a lekcję o bezpieczeństwie. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dodatkowo pan Igor, który jest przewodnikiem psów służbowych Policji, pokazał dzieciom, jak bronić się przed agresywnym zwierzęciem. Uczniowie wykonywali ćwiczenia praktyczne. Na koniec każdy otrzymał odblaski oraz kartę pracy ”W razie ataku psa”. Lekcja w klasie 2 a doskonale wpisała się w ideę realizowanego w naszej Szkole Projektu Programu Erasmus+: "Młody Europejczyk - świadomy i bezpieczny obywatel świata".

Koordynator spotkania: Iwona Kowanda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

konkurs logoZapraszamy uczniów SP 9 w Słupsku do udziału w pierwszym międzynarodowym konkursie Projektu Programu Erasmus+! Celem Konkursu jest wybranie najleprzego projektu logotypu, który będzie reprezentował nasz Projekt Programu Erasmus+ "Młody Europejczyk – świadomy i bezpieczny obywatel świata" przez najbliższe dwa lata szkolne. Regulamin poniżej.
Regulamin (kliknij tutaj)
Iwona Poźniak

IMG 20170922 09271522 września uczniów z klasy I a odwiedził sierż. szt. Rafał Kosicki z Komisariatu Policji I w Słupsku. Podczas zajęć dzieci wysłuchały, powtórzyły i utrwaliły zagadnienia z zakresu ruchu drogowego i bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły. W związku z ważnym zagadnieniem dotyczącym bezpieczeństwa najmłodszych na drodze dzieci sprawdzały odblaski na swoich plecakach. Dziękujemy za przekazanie ważnych informacji i wskazówek nt. unikania zagrożeń i reagowania na sytuacje niebezpieczne na drodze. Spotkanie z panem Rafałem Kosickim wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole Projektu Programu Erasmus+: "Młody Europejczyk - świadomy i bezpieczny obywatel świata".

Dorota Pawelczyk

20170920 09393920 września 2017r. uczniowie klas: 2A, 3A i 3B z wychowawczyniami, wybrali się na wystawę grzybów do siedziby słupskiej stacjiepidemiologiczno-sanitarnej przy ul. Piotra Skargi 8. Można było obejrzeć kilkadziesiąt różnych gatunków grzybów - jadalnych i niejadalnych. Wystawę zorganizowali pracownicy sanepidu, którzy świeże grzyby zbierali w lasach otaczających miasto. Uczniowie chętnie przysłuchiwali się pogadance o grzybach oraz zagrożeniach, jakie mogą być w lesie. Dowiedzieli się, dlaczego grzyby zbieramy do koszyków, a nie reklamówek. Zaznajomili się również z zasadami postępowania w razie ugryzienia przez kleszcze. Była to interesująca i pouczająca lekcja przyrody, która wpisuje się w ideę realizowanego w naszej Szkole Projektu Programu Erasmus+: "Młody Europejczyk - świadomy i bezpieczny obywatel świata".

B. Helinska, K. Kiersnowska, I. Maciaszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć