"Jest taki jeden dzień w roku..." - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

"Jest taki jeden dzień w roku..."

22 grudnia 2022, 14:13
Spotkanie pasterzy z Aniołem
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 20 nauczycieli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku przygotowało Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, ukazującej ludzi podążających do Betlejem, nauczyciele przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

Jasełka w wykonaniu nauczycieli wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 10. Po zakończonym spektaklu głos zabrał Dyrektor szkoły p. Bogdan Leszczuk, który podziękował za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

Wszystkim, którzy przeczytają tę wiadomość życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych... „bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”
Pokłon Trzech KróliŚpiewanie piosenki "Jest taki dzień"Rodzina przy stole wigilijnymPodziękowanie Pana Dyrektora i Pani Dyrektor