Wszyscy jesteśmy tacy sami – impreza integracyjna - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Wszyscy jesteśmy tacy sami – impreza integracyjna

21 grudnia 2022, 15:13
Kolorowanie świątecznego piernika - praca plastyczna
W grudniu uczniowie pierwszych klas integracyjnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 5, 10, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dzieci Przedszkola Miejskiego nr 8 „Zamek Skarbów” spotkali się w naszej szkole na mikołajkowej imprezie integracyjnej „Wszyscy jesteśmy tacy sami”.

Dzieci wzięły udział w zabawie sportowej, gdzie nie było przegranych i wygranych. Liczyła się dobra zabawa i uśmiech na twarzach naszych dzieci. Do zabawy chętnie włączyli się opiekunowie przybyłych uczniów oraz wolontariusze naszej szkoły.

W czasie przerwy uczennica naszej szkoły zaśpiewała piękną pastorałkę: „Pastorałka Księżycowa”. Na koniec Dyrektor szkoły p. Bogdan Leszczuk podziękował dzieciom, zaproszonym gościom oraz nauczycielom. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, dyplomy i grę planszową, którą zawiozą do własnych placówek jako upominek.

Integracyjne oddziały, które istnieją w naszych szkołach dają wszystkim dzieciom szansę rozwoju i wzrastania wśród zdrowych rówieśników. Nawiązują z nimi kontakty i więzi koleżeńskie. Poprzez zabawę uczą się tolerancji, akceptacji, szacunku oraz gotowości służenia sobie pomocą. Zdobywają również wiele nowych doświadczeń i umiejętności . To utwierdza nas w przekonaniu o konieczności organizowania takich spotkań.

Całą zabawę przygotowali i poprowadzili nauczyciele i wolontariusze naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy za rok! Do zobaczenia.
Uczestnicy imprezy integracyjnej przed zabawą sportowąKonkurencja pod nazwą: toczenie kul śnieżnychPakowanie świątecznych prezentów przez nauczycieli wspomagającychUczennica naszej szkoły śpiewa Pastorałkę KsiężycowąWręczenie upominków i dyplomów uczniom i  opiekunomWręczenie upominków i dyplomów uczniom i  opiekunom