Mali konstruktorzy - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Mali konstruktorzy

10 stycznia 2023, 11:00
Mali konstruktorzy
W czwartek, 5 stycznia 2023 r. w ramach Programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klasy 1b oddali się zabawom z wykorzystaniem klocków Lego. Układanie klocków pobudzało ich kreatywność i wyobraźnię, a do tego sprzyjało integracji grupy.

Podczas zabawy słychać było dyskusje uczniów związane z uzgadnianiem realizacji pomysłów. Efektem pracy, zarówno w oparciu o instrukcję, jak i własną wyobraźnię, były różne konstrukcje – pojazdy, budowle, ogrody i wiele innych.

Te ponadczasowe zabawki łączą w sobie świetną zabawę z edukacją. Uczą planowania, a następnie realizowania własnych pomysłów, rozwijając przy tym kompetencje przestrzenne. Sprzyjają poprawie motoryki małej, zdolności pamięciowych oraz pogłębieniu koncentracji uwagi. Zabawa w grupie sprzyjała również rozwojowi kompetencji emocjonalno - społecznych. Dzieci z radością angażowały się w projekty i już czekają na kolejne zajęcia.
Mali konstruktorzy (galeria: 2)