Bliżej ferii zimowych - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Bliżej ferii zimowych

13 stycznia 2023, 15:50
Prace uczniów klas I - "Bliżej ferii zimowych"
12 stycznia 2023 roku na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie integrujące uczniów klas pierwszych pn. Bliżej ferii zimowych. Uczestniczyło w nim 15 uczniów.

Celem tego spotkania było uświadomienie konieczności przestrzegania przez dzieci bezpieczeństwa podczas zabaw i uprawiania sportów zimowych oraz wzbudzenie motywacji do zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej.

W trakcie trwania różnorodnych zabaw i gier z poszczególnych edukacji, poprzedzonych oglądaniem filmu edukacyjnego o bezpiecznych zabawach na śniegu, pierwszoklasiści zrozumieli, że każdy uczeń w szkole odnosi sukcesy na miarę swoich możliwości. Spośród sześciu konkurencji najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły rzuty śniegową kulą przez siatkę i zabawa w kalambury pn. Znam zimowe dyscypliny sportowe.

Wszyscy uczniowie otrzymali zimowe kolorowanki z życzeniami od nauczycieli prowadzących imprezę, certyfikaty z ukończenia szkolenia ze znajomości zasad bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych oraz drobne upominki.