Warsztaty plastyczne w Akademii Pomorskiej - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Warsztaty plastyczne w Akademii Pomorskiej

1 lutego 2023, 13:12
Warsztaty plastyczne w Akademii Pomorskiej
Przed feriami zimowymi tj. 13 stycznia, uczniowie klasy 1c zostali zaproszeni w ramach XII edycji Nocy Biologów do Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi mieszczącego się w Akademii Pomorskiej w Słupsku na warsztaty plastyczne pn. Rośliny wodne moim okiem.

Mali plastycy zachęceni obejrzaną prezentacją multimedialną przedstawiającą rośliny wodne i bagienne, opatrzoną komentarzem organizatorów imprezy, rysowali wybraną zespołowo roślinę wodną, zagrożoną wyginięciem.

W sali Herbarium Slupensis panowała niezwykle twórcza atmosfera. Pierwszaki z dużym zaangażowaniem wykonywały swoje prace plastyczne, starając się uchwycić szczegóły zauważone w roślinie wodnej. Te barwne ilustracje uświetnią wystawę z okazji Nocy Biologów w Akademii Pomorskiej.

Uczestnicy warsztatów plastycznych zostali nagrodzone drobnymi upominkami.

To był miło spędzony czas popołudniowy i doskonały sposób na rozwijanie swoich talentów plastycznych oraz postaw proekologicznych.