Noworoczne muzykowanie - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Noworoczne muzykowanie

2 lutego 2023, 12:16
Noworoczne muzykowanie
W styczniu, w naszej szkole odbyła się muzyczna impreza online mająca charakter teleturnieju pt. „Jaka to melodia?”.

W zabawie wzięły udział dwuosobowe zespoły, w skład których weszli uczniowie klasy 1b wraz z rodzicami. Imprezie towarzyszył świąteczno-noworoczny klimat. By stanąć na podium konieczna była współpraca międzypokoleniowa, bowiem część utworów doskonale znały dzieci, inne natomiast rodzice. Były też i takie, które zachęcały do wspólnego muzykowania i śpiewu. W bogatym repertuarze pojawiły się kolędy, pastorałki oraz wiele innych noworocznych piosenek.

Zabawa muzyczna przebiegała etapowo. Odgadnięcie utworów to tylko jedna z jej części. Dodatkowym elementem było rozwiązanie muzycznego quizu. I tu, oprócz wiedzy, liczył się też czas wykonania zadań.

Wspólna zabawa sprzyjała zarówno integracji rodzin, jak i klasy. Była też ciekawą formą spędzenia czasu wolnego. Dostarczyła uczestnikom wielu emocji i radości. Nie zabrakło w niej bowiem elementu rywalizacji. To już kolejna edycja tej muzycznej zabawy, która wpisała się w kalendarz naszej szkoły. Jej inicjatorką, a zarazem organizatorką jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - p. Dorota Laskowska. Zwycięskie zespoły w nagrodę otrzymały wejściówki dla dzieci sponsorowane przez firmę Jump2Sky Park Trampolin. Serdecznie dziękujemy fundatorowi nagród za wsparcie inicjatywy.
Noworoczne muzykowanie (galeria: 2)Noworoczne muzykowanie (galeria: 3)Noworoczne muzykowanie (galeria: 4)