Wiosenny Maraton Filmowy pierwszaków - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Wiosenny Maraton Filmowy pierwszaków

21 kwietnia 2023, 9:01
Wiosenny Maraton Filmowy pierwszaków
W poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w niecodziennym spotkaniu integracyjnym – popołudniowym seansie filmowym. Główny hol naszej szkoły zamienił się w salę kinową, w której dzieci zaopatrzone w liczne smakołyki oraz w towarzystwie pluszowych przytulanek oglądały m.in. film pt. „Lorax”.

Wybór tematyki filmu nie był przypadkowy. Dotyczył wielostronnej wartości przyrody w życiu człowieka oraz konieczności jej ochrony. Przed nami bowiem Światowy Dzień Ziemi, który w tym roku przypada w sobotę. Historia filmu, opowiadająca o wyczynach ekologa, który próbował uratować las przed pozbawionym skrupułów producentem odzieży; do tego przepiękna strona wizualna i niezwykłe efekty dźwiękowe dostarczyły pierwszakom wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Jak się później okazało, zaaranżowana przez wychowawczynie przerwa w oglądaniu bajki, ku zaskoczeniu dorosłych, sprawiła młodym widzom mnóstwo radości. Wszyscy opuścili swoje siedziska, materace oraz kocyki i zainspirowani pokazem tańca, wesoło bawili się, zamieniając hol w salę taneczną.

Niemal dwugodzinny wiosenny seans filmowy zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Był to mile spędzony czas w towarzystwie rówieśników i świetna okazja do integracji międzyklasowej.
Wiosenny Maraton Filmowy pierwszakówWiosenny Maraton Filmowy pierwszakówWiosenny Maraton Filmowy pierwszakówWiosenny Maraton Filmowy pierwszakówWiosenny Maraton Filmowy pierwszaków