Pierwszaki dla Ziemi - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Pierwszaki dla Ziemi

27 kwietnia 2023, 12:10
Prace pierwszaków w programie Paint
Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, to doskonała okazja, by promować postawy proekologiczne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Każdego roku święto to odbywa się pod innym hasłem. W 2023 roku brzmi ono: „Zainwestuj w Naszą Planetę”.

Świętowanie Dnia Ziemi to liczne konferencje, akcje oraz konkursy dotyczące ochrony środowiska. Pierwszaki z kl.1b z ochotą przyłączyły się do obchodów tego ważnego święta, choć każdy z nich o Ziemi na co dzień pamięta. Dzieci oszczędzają prąd i wodę, dbają o porządek, troszczą się o swoje zwierzęta. Doskonale wiedzą, że segregacja odpadów to ważna sprawa, bo czysta Ziemia to podstawa! Z ekologią już od najmłodszych lat są za pan brat, bo kochają nasz piękny świat! Promując działania proekologiczne nie tracą ani chwili. By zachęcić wszystkich do działania, dla Ziemi piękne prace stworzyli.
Inwestycja w Naszą Planetę to działania, do których może przyłączyć się każdy z nas: oszczędzanie wody i prądu, segregacja śmieci, sadzenie drzew, używanie toreb wielokrotnego użytku, czy też świadomy wybór i wspieranie produktów ekologicznych podczas codziennych zakupów. Ziemia to Twój i mój dom. Razem więc dbajmy o niego!
Prace pierwszaków w programie PaintPrace pierwszaków w programie PaintPierwszaki uczą się segregacji odpadówPierwszaki uczą się segregacji odpadówPierwszaki uczą się segregacji odpadów