Sportowe sukcesy - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Sportowe sukcesy

2 czerwca 2023, 10:40
Złota medalistka w skoku wzwyż
26 maja 2023 roku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej atletyce, na który do reprezentowania miasta Słupska zostało powołanych 9 uczniów naszej szkoły. Wywalczyli oni powołania fantastycznymi wynikami w zawodach Słupskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się 18 maja. Na tej imprezie zdobyli wiele medali zarówno w konkurencjach biegowych jak i technicznych.

Sukcesy chłopców:

1. Hubert Rutkowski kl.8g – I miejsce w rzucie oszczepem i III miejsce w pchnięciu kulą.
2. Iwo Kubacki kl.8g – II miejsce w biegu na 1000m.
3. Patryk Maciejczyk kl.8d – III miejsce w rzucie oszczepem.
4. Aleksander Miechówka kl.8e – III miejsce w biegu na 100m i III miejsce w skoku w dal.
5. Sztafeta 4x100m – III miejsce.
Opiekun: p. Julita Ślusarczyk

Sukcesy dziewcząt:

1. Szpiganowicz Lena kl. 8f – I miejsce skok wzwyż.
2. Kosiak Hanna kl.8d – I miejsce bieg na100m.
3. Stasiak Natalia kl.8a – I miejsce skok w dal, II miejsce bieg na 300m.
4. Markiewicz Oliwia kl.8e – II miejsce bieg na 600m.
5. Piołunkowska Nikola kl.8g – III miejsce pchnięcie kulą.
6. Wargacka Amelia kl.8a – I miejsce pchnięcie kulą, III miejsce rzut oszczepem.
7. Zdrażewska Amelia, Labuda Marysia kl.8d – II miejsce bieg na 1000m.
8. Sztafeta 4x100m – I miejsce.

Opiekun: p. Anetta Rybak

W finale wojewódzkim startowali: Kosiak Hania w biegu na 100m i 4x100m, Amelia Wargacka w pchnięciu kulą (obie poprawiły wyniki z poprzednich zawodów), Martyna Bujnowska 4x100, Weihold Dominika 4x100, Hubert Rutkowski w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, Patryk Maciejczyk w rzucie szczepem.

Konkurencja zawodników była bardzo duża, ponieważ w imprezie brali udział reprezentanci wszystkich powiatów z województwa pomorskiego. Mimo to uczennica Lena Szpiganowicz z kl.8f zdobyła złoty medal skacząc wzwyż 150 cm, bijąc tym samym swój rekord życiowy.