Tenis stołowy - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

Tenis stołowy

18 grudnia 2023, 11:28

Listopad upłynął pod znakiem tenisa stołowego. 09.11.2023 r. do rywalizacji w ramach SOM przystąpili dziewczęta i chłopcy z klas 4-6. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy w kategorii chłopców zajęli drugie miejsce, a wśród dziewcząt pierwsze.

Skład reprezentacji chłopców: Paweł Szwichtenberg, Dawid Jackiewicz, Ksawery Wasilewski, Kuba Kulesza.

Skład reprezentacji dziewcząt: Alicja Wargacka, Maria Pluta.

Tydzień później tj. 16.11.2023 r. w ramach SOM do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z klas 7-8 w składzie: Wanessa Kończanin, Zuzanna Muzyka, Sofiia Berehowa, Katarzyna Ziółkowska, Dominika Węgorzewska (sędzia).

Nasze zawodniczki zajmując pierwsze miejsce wywalczyły prawo, reprezentowania naszej szkoły i miasta Słupsk w półfinałach województwa w miejscowości Rychnowy 24.11.2023 r.

Długa podróż na zawody nie zdekoncentrowała podopiecznych trenera Andrzeja Wróblewskiego, które w kategorii dziewcząt starszych (klasa 7-8) zajęły trzecie miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: Wanessa Kończanin, Zuzanna Muzyka, Sofiia Berehowa.

Dziewczęta z klas 6 napisały historię naszej szkoły. Pierwszy raz nasze zawodniczki na tym etapie rozgrywek zajęły pierwsze miejsce i zdobyły prawo startu w finałach województwa.

Skład reprezentacji szkoły: Alicja Wargacka, Maria Pluta.

29.11.2023 r. w miejscowości Miechucino odbył się finał województwa pomorskiego w tenisie stołowym.

Podopieczne Andrzeja Wróblewskiego dzielnie walczyły i zajęły szóste miejsce w składzie: Alicja Wargacka, Maria Pluta.

Jest to najlepsze osiągnięcie naszych zawodniczek w historii szkoły w tej dyscyplinie. Życzymy dalszego podnoszenia umiejętności i kolejnych sukcesów w tej dyscyplinie.