"Ten szczególny dzień się budzi..." - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku

Orląt Lwowskich 1a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 50 75 • fax: (59) 845 47 70 • e-mail: • www: http://www.sp10slupsk.edupage.org

"Ten szczególny dzień się budzi..."

22 grudnia 2023, 11:44
Nauczyciele i uczniowie podczas występu

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 20 nauczycieli naszej szkoły przygotowało Jasełka Bożonarodzeniowe.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, ukazującej ludzi podążających do Betlejem, nauczyciele przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

Jasełka w wykonaniu nauczycieli wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Występ był niezwykłym przeżyciem dla całej społeczności Szkoły. Po zakończonym spektaklu głos zabrał Dyrektor p. Bogdan Leszczuk, który podziękował za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

Nauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występu"Ten szczególny dzień się budzi..." (galeria: 6)Nauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występuNauczyciele i uczniowie podczas występu