Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Słupsku
Menu
- Start
- Aktualności
- Dyrekcja
- Kadra szkoły
- Kalendarium
- Historia szkoły
- Model Absolwenta
- Misja i Wizja Szkoły
- Multimedia
- Obwód szkoły
- Kontakt
Dokumenty
Finał konkursu „Szkoła marzeń”
15 czerwca 2015 r. w Sejmie odbył się finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Był to już czwarty tego typu konkurs adresowany do dzieci i młodzieży. W poprzednich – „Śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” (2012 r.), „Gdzie są moje korzenie” (2013 r.) oraz „Moja Polska w 2050 roku” (2014 r .) uczestniczyło kilka tysięcy uczniów.
W konkursie „Szkoła marzeń” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych – gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych i placówek opiekuńczych. Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 6 naszych uczniów:
W kategorii praca literacka:
- Julia Konwińska kl. 3 d,
- Kamila Waluk kl. 3 f,
- Paweł Smoliński kl. 3 b,
- Michał Fijałkowski kl. 1 c
- W kategorii praca plastyczna:
- Kinga Pławsiuk kl. 3 d,
- Aleksandra Staniuk kl. 3 f
Zdaniem organizatorów prace zgłoszone na konkurs mogą się stać cenną wskazówką i inspiracją dla osób związanych z edukacją. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Senatu. Laureatami finału konkursu „Szkoła marzeń” w kategorii prac plastycznych zostali: Karolina Borkowska, Klaudia Chorzępa, Aleksandra Hachlica, Damian Hippman,Magdalena Kiełbalska, Karolina Koch, Michał Stadnik, Aleksandra Staniuk (Gimnazjum nr 5 w Słupsku), Tomasz Szmuc, Julia Bagińska i Nadia Zając. Ponadto w tej kategorii przyznano 22 wyróżnienia. Za prace literackie nagrodzono natomiast Michała Pisarskiego, Michała Kotłowskiego, Izabelę Wołosz, Pawła Smolińskiego (Gimnazjum nr 5 w Słupsku) i Oliwię Kwaśkiewicz, przyznano także 4 wyróżnienia.
Podczas uroczystości przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii mówili o swoich krajach, a także o obowiązujących w nich systemach szkolnictwa. W swoich pracach laureaci zaprezentowali bardzo różne wizje szkoły marzeń – zarówno futurystyczne, wybiegające w przyszłość, jak i sięgające głęboko w historię czy bardzo swojskie, osadzone w naturalnym środowisku.
Gratulujemy naszym uczniom sukcesu w konkursie i wyrażamy serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Konwińskiego, posła na Sejm RP ziemi słupskiej, za pomoc w organizacji konkursu na szczeblu rejonowym oraz sfinansowanie wyjazdu i opiekę nad nami podczas finału w Warszawie.
DZIĘKUJEMY