Wycieczka do Torunia-Lichenia-Warszawy 22-24 października 2015 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://www.4lo.slupsk.pl

Wycieczka do Torunia-Lichenia-Warszawy 22-24 października 2015

31 października 2015, 9:38
Wycieczka

W dniach 22-24 10. 2015 roku, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do WARSZAWY- TORUNIA-LICHENIA, pierwszym miejscem na naszej trasie był Toruń, jest to miasto liczące ponad 200 tysięcy osób, położona na Kujawach. Zwiedziliśmy tam Ratusz, Katedrę Świętych Janów nazwana na cześć św. Jana Chrzciciela oraz Jana Ewangelisty, Kościół Mariacki, dom Kopernika, oraz Krzywą Wieże, która wybudowana została w drugiej połowie XIII wieku jako prosta, 15- metrowa baszta obronna wtopiona w system murów obronnych. Następnie udaliśmy się na seans dydaktyczny do planetarium, pod tytułem „Wirująca Ziemia”. Po krótkim czasie wolnym, wyjechaliśmy w stronę Lichenia, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę oraz Golgotę. Wieczorem udaliśmy się do hotelu i po obfitej kolacji mieliśmy czas na zakwaterowanie.

Następnego dnia po śniadaniu, wyruszyliśmy w stronę Warszawy, po drodze zajechaliśmy do Żelazowej Woli, gdzie zobaczyliśmy, miejsce w którym Fryderyk Chopin, mieszkał i spędzał swoje dzieciństwo. Około godziny 13:00 znaleźliśmy się na Powązkach, tutaj zobaczyliśmy groby: Kamila Baczyńskiego oraz osób, które zginęły w katastrofie Smoleńskiej. Kolejnym etapem zwiedzania było Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte w 60 rocznice powstania warszawskiego. Po zakończonym zwiedzaniu muzeum, spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Warszawskiej Starówce obaczyliśmy: Kościół Świętej Anny, Kościół Świętego Krzyża, Katedra Św. Jana gdzie znajduje się serce Fryderyka Chopina oraz Władysława Reymonta. Później udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, oraz do ogrodów biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Póznym popołudniem udaliśmy się do hotelu, który znajdował się w centrum Warszawy prawie przy Nowym Świecie. Około godz. 19 zostaliśmy poczęstowani wykwintną obiadokolacją. Po dwóch godzinach odpoczynku, udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie Warszawy, przeszliśmy ulicą Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, po drodze poznaliśmy miejscowe Mc Donald’y oraz zobaczyliśmy nocne życie stolicy.

Drugiego dnia, po śniadaniu, pierwszym punktem wycieczki, były Łazienki, gdzie zobaczyliśmy, pawie, wiewiórki i Pałac na Wodzie następnie „Biuro Ryszarda” zabrało nas w imponujące miejsce, jakim jest Pałac Kultury i Nauki. Uczestników wycieczki bardzo zainteresował ten obiekt, a zwłaszcza panorama z wieży widokowej. Oczekiwanym punktem wycieczki, było udanie się do Złotych Tarasów, gdzie spędziliśmy półtora godziny. Po opuszczeniu galerii, udaliśmy się do autokaru i pożegnaliśmy stolicę Polski. Wracając do domu, po długich godzinach podróży, Pan Ryszard wraz z Panem Dariuszem zabrali nas do Mc Donalda, ponieważ jak sami stwierdzili, mieli smaka na maka. W Słupsku byliśmy o godzinie 22:00.

Jako uczestnicy tej wycieczki stwierdzamy, że była to bardzo urozmaicona oraz ciekawa przygoda podczas, której mogliśmy poznać wiele pięknych miejsc i nabrać nowych doświadczeń. Serdecznie dziękujemy opiekunom Pani Joannie Korzeniowskiej-Klaja, Annie Piliszczuk, Dariuszowi Winnickiemu, oraz organizatorowi tej wycieczki Panu Ryszardowi Jażewiczowi.

Dziękujemy — uczestnicy!

WycieczkaWycieczkaWycieczka