Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku
Aktualności
Patron Szkoły
Rekrutacja
Szkoła
- Kompetencje kluczowe
- Strona WWW IV LO
- Start
- Aktualności
- Kalendarium
- Erazmus+
- Młode asy parkietu
- Akademia Apple
- Linki
- EURONET 50/50 max
- Narodowy Program Zdrowia
- Multimedia
- Kontakt
- Dzwonki
- Praca
Projekty Europejskie Program Regionalny
- Rozwój kompetencji kluczowych, Scieżką do sukcesu edukacji w 5-ciu LO w Słupsku
- Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco - doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych
- Erazmus+
Dokumenty Szkoły
Grupa Erasmus+ z wizytą w Hiszpanii
W dniach od 2 do 8 kwietnia 2017r. ośmioro uczniów naszego liceum uczestniczyło w spotkaniu partnerskich szkół współpracujących w programie Erasmus+. Uczniowie z Polski, Włoch, Niemiec i Chorwacji udali się do Hiszpanii, by wspólnie
z uczniami tamtejszej szkoły wypracować rezultaty tegorocznych działań nad projektem zatytułowanym „Overcoming and breakingstreotypes”. Spotkanie miało miejsce w uroczym mieście Talavera de la Reina, oddalonym 120 kilometrów od Madrytu, położonym w regionie Kastylia-La Mancha.Pracując w międzynarodowych grupach uczniowie opracowali projekt plakatu oraz kubka, które prezentują główną ideę projektu - pokonywanie stereotypów; stworzyli pamiętnik stanowiący zbiór opowiadań i wywiadów ukazujących doświadczenia osób, które wyemigrowały do obcego kraju; przygotowali scenkę dramową ukazującą problem uprzedzeń, naznaczania oraz dyskryminacji z racji przynależności do określonej grupy narodowościowej; przeprowadzili zajęcia z młodszymi uczniami hiszpańskiej szkoły Ribera del Tajo uświadamiając im, jak łatwo ulegamy i poddawani jesteśmy stereotypowemu ocenianiu. Wszystkie rezultaty pracy uczniów w postaci form graficznych, scenariuszy, nagrań, zdjęć oraz scenariusze lekcji do wykorzystania przez innych nauczycieli dostępne są na wspólnej stronie internetowej projektu OBST www.stop_stereotyping.eu.
Ważnym punktem pobytu w Talavera de la Reina była wizyta u prezydenta miasta, który podkreślił wagę i znaczenie tematyki projektu w kontekście kryzysu migracyjnego w Europie oraz wyraził nadzieję, iż udział w projekcie przyczyni się do przełamania i pokonania stereotypów poprzez propagowanie idei świata bez uprzedzeń.
Oprócz wytężonej pracy od rana do późnych godzin popołudniowych nie zabrakło uczniom rozrywki. Jedną z atrakcji pobytu w Hiszpanii była wycieczka do jednego z najcenniejszych ośrodków architektury hiszpańskiej, miasteczka Toledo, oraz doperły średniowiecznej La Manchy miejscowości Consuegra, w której krajobraz wpisują się słynne wiatraki związane z legendą ekscentrycznego szlachcica z powieści Cervantesa - Don Kichote. W piątkowy wieczór, na pożegnanie, wszyscy uczestnicy zaproszeni byli na uroczystą kolację, po której odbyła sięmniej formalna impreza. Grupa uczniów i nauczycieli z Polski, zarówno w drodze do Hiszpanii jak i w drodze powrotnej, miała również okazję zwiedzić centrum Madrytu.