Dzień Turystyki i Sportu - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://www.4lo.slupsk.pl

Dzień Turystyki i Sportu

24 kwietnia 2017, 22:36

Galeria zdjęć

W dniu 12 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku odbyło się Święto turystyki i sportu. Impreza została zorganizowana we współpracy z Instytutem Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku i składała się z dwóch części.
W pierwszej, teoretycznej części pracownicy IGiSR AP nawiązali do V - tego Ogólnopolskiego Dnia Geografa pod hasłem "Zrozumieć Ziemię".

Celem tych obchodów jest popularyzacja i uświadomienie społeczeństwu roli i znaczenia geografii jako nauki teoretycznej i aplikacyjnej oraz jako przedmiotu edukacji na wszystkich szczeblach szkolnictwa. Dr Aleksandra Zienkiewicz wystąpiła z wykładem omawiającym Działalność naukowo-badawczą i dydaktyczną Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych a następnie dr Krzysztof Parzych przybliżył młodzieży: Buenos Aires - Miasto tanga, futbolu i mate. W kolejnym wystąpieniu komandor Jacht Klubu Ustka J.Rozkosz przedstawiła żeglarstwo jako propozycję na ciekawe i aktywne spędzanie czasu wolnego. Wykładom towarzyszyły: Wystawa z elementami warsztatu; skarby pod stopami - dr Joanna Gadziszewska i Wystawa globusów - dr hab. prof. AP Iwona Jażewicz. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla młodzieży pt Nadwiślańskie krajobrazy (mgr E.Kleban). Wykłady i wystąpienia były urozmaicone pokazem tańca argentyńskiego i tradycyjnego tańca hawajskiego w brawurowym wykonaniu zespołu tańca IV LO, które przygotowała i razem z młodzieżą zatańczyła mgr A. Siepietowska. Elementy turystyczno-taneczne spotkania wprowadziły młodzież do kolejnej części imprezy: praktycznej i bardzo bardzo aktywnej, która odbyła się na boisku szkolnym ZSO nr 3.

W drugiej części imprezy trenerka My Gym Agata Szkodzińska zaprosiła młodzież i wszystkich obecnych do wspólnej rozgrzewki i pokazu runmagedonu. Wśród licznych konkurencji ekstremalnego toru przeszkód był bieg z oponami, pokonywanie licznych przeszkód, skoki przez płot, czołganie pod zasiekami, czołganie pod samochodem terenowym z oponami i wiele wiele innych....a wszystko to w zimnej i deszczowej pogodzie...ale im trudniejszy runmagedon, tym większa satysfakcja i to się z całą pewnością udało! Ponad setka młodzieży bawiła się w ekstremalnych warunkach a dla zdecydowanej większości była to pierwsza taka zabawa w życiu! Młodzież mimo wysiłku , deszczu i błota była bardzo zadowolona i już dziś umawiała się z charyzmatyczną trenerką A.Szkodzińską i jej runmagedonowym teamem na kolejne zawody tego typu. Jak było najlepiej pokazują zdjęcia i filmy z Dnia Turystyki i Sportu w ZSO nr 3.

Organizatorzy spotkania dziękują serdecznie za upominki dla młodzieży: Biuro Eurpe Direct UM, sklep sportowy Decathlon, sklep Kaufland a także firmie Mechanika pojazdowa-wulkanizacja z Kobylnicy za pomoc w organizacji toru przeszkód.
Dzień Turystyki i Sportu przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego mgr K.Zienkiewicz, dr D.Narożna, mgr P. Borusiński.


Galeria zdjęć