Moja Dolina Słupi - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://www.4lo.slupsk.pl

Moja Dolina Słupi

25 maja 2017, 13:45

I miejsce w powiatowym konkursie
„ Na mapie świata jest takie miejsce...”
pod hasłem „ Moja Dolina Słupi”

W tym roku odbyła się już VI edycja konkursu plastyczno - literackiego organizowanego przez Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”, Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.


I miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 1a – Zosia Basarab.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy uczestników o zagadnienia związane z ochroną przyrody w najbliższym regionie, kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwianie na problemy współczesnego świata oraz zachęcanie do inicjowania spotkań poświęconych ”Małej Ojczyźnie”.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 60 prac, w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie). Uczestnicy pisali list o przyrodzie Doliny Słupi do wybranego przez siebie adresata. Tematem przewodnim konkursu była rzeka i jej przyroda, co wpisuje się w obchody ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Wisły. Jury wyłoniło 25 finalistów konkursu, którzy spotkali się na wernisażu pokonkursowym w dniu 24 maja. Wszyscy finaliści konkursu zostali zaproszeni na warsztaty terenowe do gospodarstwa pszczelarskiego „Wędrowna barć” w Krzemienicy w dniu 8 czerwca 2017 roku.

Opiekun konkursu : Aneta Merl

Autor i zdjęcia : Aneta Merl

Fotoreportaż