BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://www.4lo.slupsk.pl

BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

29 maja 2017, 13:48

UDZIAŁ W BAŁTYCKIM FESTIWALU NAUKI

W dniach 25 i 26 maja 2017 roku członkowie Szkolnego Klubu Obieżyświata pod opieką p. M. Fedtke i p. M. Treziak wzięli udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki na Akademii Pomorskiej w Słupsku.


Pierwszego dnia uczniowie mieli możliwość poznania ciekawych zakątków kuli ziemskiej uczestnicząc w kolejnych prelekcjach zatytułowanych:,, Japonia-życie w cieniu Fuji’’, ,, W sercu Ameryki Południowej”, ,,Tajemnice Wyspy Wielkanocnej”. Wzięli również udział w warsztatach na temat: ,,Skarby pod stopami-skały, minerały i skamieniałości”, które przybliżyły zagadnienia związane z rozpoznawaniem skał i minerałów. Natomiast podczas warsztatów ,,Szczątki roślinne i zwierzęce-podróż w głęboką przeszłość’’ poznali metody, które pozwalają odtworzyć zmiany zachodzące w przeszłości w środowisku przyrodniczym.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć pamiątki przywiezione z różnych obszarów kulturowych świata i wziąć udział w quizie ,,Ile pamiętasz ze swoich podróży?”

Podczas drugiego dnia festiwalu uczniowie uczestniczyli w pokazie ,,sztucznego nieba’’ w mobilnym planetarium. A podczas wykładu ,,Druk 3D” przyjrzeli się pracy drukarki 3D oraz wydrukowali samodzielnie zaprojektowane modele.

Tekst, zdjęcia M. Maziec-Treziak

Fotoreportaż