Noc w szkole - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://www.4lo.slupsk.pl

Noc w szkole

9 kwietnia 2018, 9:46
Noc w szkole

6 kwietnia uczniowie klas 2c i 3c wraz z wychowawczyniami – p.A.Polak i p.E.Wallner-Sławkowską zorganizowali „noc w szkole”. Takie nocne spotkanie to doskonała okazja do lepszego poznania się.

Szkoła okazała się nareszcie nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki. Organizując taką imprezę w główniej mierze chodziło o rozwinięcie wśród uczniów umiejętności komunikowania się, podniesienia poczucia własnej wartości, poznania zespołów klasowych oraz dobrą zabawę pod opieką dorosłych. Nadrzędnym celem była integracja klas, przełamywanie różnorodnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać uczniom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich członków poszczególnych klas. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery, czy nawet antypatie. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same. Wierzymy, że atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie pozwoliła uczniom odrobinę się zrelaksować.