TYTUŁ PROFESORA OŚWIATY - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://4lo.slupsk.pl

TYTUŁ PROFESORA OŚWIATY

3 grudnia 2018, 9:54

TYTUŁ PROFESORA OŚWIATY

W czwartek, 11 października br. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Udział w niej wzięła również Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN, Marek Suski Szef Gabinetu Politycznego Premiera Mateusza Morawieckiego, członkowie Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, a także przedstawiciele Parlamentu i instytucji oświatowych. Zasłużeni dla polskiej oświaty nauczyciele zostali uhonorowani m.in. medalami Komisji Edukacji Narodowej.

Wśród wyróżnionych osób znalazła się dr Danuta Narożna, nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole, IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku, która jako jedyna w województwie pomorskim uzyskała tytuł honorowy - Profesora Oświaty.

W 2018 roku do grona Profesorów Oświaty dołączyło kolejnych dwadzieścia pięć osób. Ten najwyższy tytuł w polskiej oświacie jest przyznawany nauczycielom, którzy przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty.

W poniedziałek 15.10.2018 r odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Pałacu Aureus w Słupsku. Dr Danuta Narożna otrzymała gratulacje z okazji przyznania tak prestiżowego wyróżnienia. V-ce Prezydent Słupska Krystyna Danilecka - Wojewódzka podkreśliła, że wyróżniające działania dr Danuty Narożnej realizowane w IV Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Słupsku zostały docenione przez Kapitułę ds. Profesorów Oświaty. Jest to wyjątkowy sukces nauczycielki i jednocześnie ogromne wyróżnienie dla całej szkoły a także słupskiej oświaty.

Galeria zdjęć z uroczystości