LUBIMY CZYTAĆ WIERSZE - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://4lo.slupsk.pl

LUBIMY CZYTAĆ WIERSZE

19 czerwca 2019, 19:52

„LUBIMY CZYTAĆ WIERSZE”

- tak zatytułowana była impreza czytelnicza przygotowana przez grupę młodzieży i nauczycieli – p. Aldonę Dobrosielską-Gojlik i p. Aleksandrę Strozińską dla przedszkolaków.

24 maja 2019 r. odwiedziliśmy sześciolatków w Przedszkolu „Bajkowa Kraina” i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. W rolę Wróża wcielił się Arek Łoński. Z czarodziejskiego worka dzieci losowały tytuły wierszy, które później były prezentowane przez starszych kolegów: Olę i Arka z kl. IIb, Paulę, Dagmarę, Olę, Pawła i Mateusza z kl. Ib oraz Julię, Martę i Jana z kl. 3b. Młodzież wykazała się dużymi zdolnościami aktorskimi i wspaniale, w niekonwencjonalny sposób, używając rekwizytów interpretowała wiersze polskich klasyków.

Druga część spotkania obfitowała w dodatkowe atrakcje! Starszaki z ochotą brali udział w przedstawieniach wierszy. Wkładanie kostiumów, użycie rekwizytów, wcielanie się w role i odgrywanie scenek było uciechą dla młodych słuchaczy.

Otrzymaliśmy wielkie brawa i podziękowania za przygotowanie tak fantastycznego spotkania z poezją dziecięcą.

Aleksandra Strozińska