Nowy projekt edukacyjno-teatralny STUDIO MŁODEGO WIDZA w naszej szkole - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://www.4lo.slupsk.pl

Nowy projekt edukacyjno-teatralny STUDIO MŁODEGO WIDZA w naszej szkole

24 maja 2013, 17:30

20 maja w poniedziałek dwie klasy II A I II B były na przedstawieniu pt.: ”Matka Mejra i jej dzieci”, które zostało zaprezentowane na scenie Słupskiego Ośrodka Kultury. Instytucja ta zaprosiła nas do udziału w nowym projekcie edukacyjno-teatralnym STUDIO MŁODEGO WIDZA. Celem projektu jest przybliżenie młodemu widzowi języka i znaków, jakimi posługuje się teatr. Pani Magdalena Płaneta i Pan Stanisław Miedziewski pięknie wprowadzili młodzież w problematykę koncepcji spektaklu i środków artystycznych, które zostały wykorzystane przez twórców monodramu. Zachęcili drugoklasistów do udziału w projekcie. Zarówno humaniści jak i uczniowie klasy matematycznej chcą w przyszłości uczestniczyć w następnych spotkaniach z teatrem i jego twórcami.

Tak wypowiada się Magda Gosik z II B:

Spektakl odbył się w Słupskim Ośrodku Kultury i bardzo mi się spodobał, ponieważ reżyser opowiedział jakie zabiegi zostały wykonane, abyśmy mogli zrozumieć przedstawienie. Poza tym główna aktorka grająca w monodramie bardzo dokładnie i emocjonująco przekazała historię, którą chciała nam przedstawić.