IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Autumn Spelling Competition Koszalin 2011 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słupsku

Marii Zaborowskiej 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 47 85 • fax: (59) 845 37 98 • e-mail: • www: http://www.4lo.slupsk.pl

IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Autumn Spelling Competition Koszalin 2011

22 listopada 2011, 17:04

Dnia 18 listopada 2011r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie odbył się I etap IV Międzyszkolny Konkursu Języka Angielskiego Autumn Spelling Competition. Po wstępnych eliminacjach przeprowadzonych w naszej szkole wyłonionych zostało pięciu uczniów, którzy wzięli udział w konkursie: Dominika Sędrowicz, Patrycja Szczypek, Przemek Szymański z klasy III d orazHanna Basarab i Mariusz Kierbedź z klasy III b.
W pierwszej części konkursu uczniowie musieli zapisać usłyszany tekst – dyktando. Ten etap konkursu trwał 30 minut.
Drugi etap konkursu to część ustna gdzie uczniowie będą literować usłyszane wyrazy czytane przez native speaker’a oraz gdzie sprawdzana będzie umiejętność czytania zapisu fonetycznego. Do tego etapu konkursu mogło zakwalifikować się 10 uczniów z najlepszymi wynikami części pisemnej.

Uczennica naszej szkoły, Hanna Basarab, zakwalifikowała się do II etapu konkursu, który odbędzie się 29 listopada o godzinie 9.30 również w Koszalinie. Nagrody i dyplomy otrzymają trzej uczniowie z najwyższą liczbą punktów. Siedmiu pozostałych, którzy zakwalifikują się do II etapu otrzyma upominki.