ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W “EKONOMIKU” - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku

Sobieskiego 3, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 47 65 • e-mail: • www: http://www.ekonomik.slupsk.pl

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W “EKONOMIKU”

21 listopada 2022, 13:11
1

Kolejna edycja wydarzeń Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, czyli międzynarodowego projektu promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw - już za nami. W dniach 14-18 listopada 2022 r. nauczyciele przedmiotów branży ekonomicznej, wraz z partnerami, przedstawili szeroki wachlarz wizyt, warsztatów i spotkań. :

Oto, co działo się w ramach tej inicjatywy:

  1. Odbyła się wizyta Anety Magdziarek - kierownika działu HR i Wiktorii Dobrowolskiej - specjalisty ds. HR z firmy AJ MEBLE. Panie przedstawiły strukturę organizacyjną firmy oraz omówiły proces rekrutacji - jak należy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. W zajęciach wzięła udział klasa IV Eg.

  2. Firmę Kospel. sp. z o.o. odwiedziła klasa ISM wraz z wychowawcą - Michałem Sterkowiczem i nauczycielem przedmiotów zawodowych - Urszulą Bogdanowicz.

  3. Specyfikę pracy w firmie AJ MEBLE podczas wizyt studyjnych poznały klasy: III H, I H oraz I EG wraz z Marleną Roszkowską, Iloną Samułą i Aleksandrą Adamowicz.

  4. Firmę Branq odwiedziła kasa IE wraz z wychowawcą - Joanną Aleksandrowicz.

  5. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku odwiedziła klasa IG wraz z wychowawcą - Anną Tylicką.

  6. Klasa III H, wraz z wychowawca - Aleksandrą Adamowicz, uczestniczyła w Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości – Evencie Power 2 Work w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizowanym dla pomorskiej młodzieży pod hasłem „Znajdź pomysł na siebie”.

  7. Klasy IIRH oraz IIISM wraza z Iloną Samułą oraz Aleksandrą Adamowicz brały udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanym przez Akademię Umiejętności Eurocash. Hasło przewodnie tegorocznej edycji: Techniki sprzedaży na start.

  8. Klasa IV E wraz z Sylwią Golec Kostrzewą odwiedziła Powiatowy Urząd Pracy, gdzie dowiedzieli się, jak pozyskiwać finansowe wsparcie na otwarcie i rozwój własnej działalności z urzędu pracy.

  9. Młodzież miała szansę przemyśleć, jakie może obrać ścieżki kariery w przyszłości, jak również był to dobry czas na integrację i spędzenie czasu nawet przy wspólnie przygotowanym zdrowym poczęstunku.

Katarzyna Rydzewska i Aleksandra Adamowicz

2345678