Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Technicznych w Słupsku

Szymanowskiego 5, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 34 92 • e-mail: • www: http://www.drzewniak.slupsk.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

25 listopada 2022, 10:42
Międzynarodowy projekt Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywał się w całej Polsce w dniach 14-20 listopada br. Ma on na celu promowanie uczestnictwa w biznesowych inicjatywach, za pomocą organizowania bezpłatnych szkoleń, warsztatów, kampanii promocyjnych itp. Hasło przewodnie 15. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to Elastyczność bez granic.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa, w której różne instytucje organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty itp. dotyczące takich aspektów jak: innowacje społeczne, programy europejskie dla przedsiębiorców, finanse, rozwój własnych firm, budowanie własnej marki, a także rozwój różnych umiejętności miękkich, przydatnych w pracy i w biznesie.

Uczniowie ZST aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

15 listopada uczniowie klasy II TRS, pod opieką Pani Jolanty Piszko oraz Jolanty Suchańskiej udali się do siedziby oddziału ZUS, gdzie wzięli udział w zajęciach w ramach programu Lekcje z ZUS. Tematem zajęć były zasiłki.

16 listopada uczniowie klasy II TF wraz z opiekunami Panią Beatą Jeż oraz Panią Jolantą Suchańską uczestniczyli w warsztatach z bankowości, które odbyły się w siedzibie Banku Ochrony Środowiska w Słupsku.

Uczniowie ZST nie tylko poszerzali wiedzę z przedsiębiorczości ale również zdobytą wiedzę przekazali innym. 18 listopada uczennice klasy IV TOR (Katarzyna Borek, Patrycja Chowaniec oraz Wiktoria Kużdżał) przeprowadziły lekcję przedsiębiorczości w zaprzyjaźnionej SP nr 1 w Słupsku. Tematem lekcji było oszczędzanie.

Inicjatorem i koordynatorem ŚTP w ZST była Pani Jolanta Suchańska.