Zespół Szkół Technicznych w Słupsku
MŁODE PROJEKTANTKI WNĘTRZ Z DRZEWNIAKA NAGRODZONE W KONKURSIE!
5 stycznia 2023 r. o godz. 11.00 w siedzibie firmy DZP INVEST KIERECCY przy ul. Szkolnej 1/1 w Słupsku zostały ogłoszone wyniki drugiego Konkursu „INVESTuj w swoją przyszłość! Działaj Zrób Projektuj.”
W tym roku zadaniem było wykonanie wizualizacji pokoju dziennego wraz z aneksem kuchennym w mieszkaniu 3 pokojowym o powierzchni 51,24m2 inwestycji „NICE HOME na ul. Łotewskiej w Słupsku” – wg projektu HAUZER ARCHITEKTURA. Rzut ten był dostarczony przez sponsora konkursu DZP INVEST KIERECCY. Warunkiem niezbędnym do udziału w konkursie było wykonanie wizualizacji w programie V-ray dla SketchUP.
Konkurs „INVESTuj w swoją przyszłość! Działaj Zrób Projektuj” był przeznaczony dla uczniów klas trzecich i czwartych Liceum sztuk Plastycznych o specjalizacji aranżacja wnętrz i miał na celu pobudzenie ich kreatywności, a także pokazanie perspektyw, jakie mają po ukończeniu szkoły.
Uczennice same prezentowały swoje projekty omawiając ich funkcjonalność, inspiracje i materiały, z których zostały wykonane. To świetne ćwiczenie przed obroną prac dyplomowych.
Prace oceniało profesjonalne Jury: Katarzyna Kierecka DP DESIGN, Rafał Kierecki DZP INVEST KIERECCY, Anita Olszewska-Galla PRACOWNIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ, Piotr Hauzer HAUZER ARCHITEKTURA, które wyłoniło Laureatów:
I MIEJSCE – WIKTORIA SKÓREK – NAGRODA 1000 zł
II MIEJSCE – KORNELIA KAMIŃSKA – NAGRODA 600 zł
III MIEJSCE – ANASTAZJA BEGER – NAGRODA 400 zł
WYRÓŻNIENIE EX AEQUO – ALEKSANDRA ZABOROWSKA i JULIA PIOTROWSKA
WYRÓŻNIENIE – AGNIESZKA LEWANDOWSKA
Opiekunami projektów były Katarzyna Tomasiak i Kinga Zaborowska.
Oceniono projekty, które przedstawiły rozwiązanie dla przestrzeni, twórczą kreację i funkcjonalność. To wielka szansa dla młodych projektantów wnętrz, by zaistnieć na słupskim rynku i nie tylko.
Organizatorem konkursu było Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku.
Aranżacja wnętrz to jedna ze specjalizacji w specjalności artystycznej o nazwie: Aranżacja przestrzeni. W trakcie nauki uwaga ucznia jest kierowana na potrzebę nieustannego podnoszenia komfortu przestrzeni życiowej człowieka. Kształtowana jest świadomość estetyczna przyszłego twórcy i odpowiedzialność za otoczenie, w którym on żyje. Rozwijane są umiejętności twórczego myślenia, wyobraźnia przestrzenna, wrażliwość i indywidualne predyspozycje ucznia. Po zakończeniu edukacji absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej oraz do kształcenia się na poziomie akademickim.
Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
fot. Janusz Wroński