Narodowe Święto Niepodległości - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

Narodowe Święto Niepodległości

15 listopada 2016, 14:59
Narodowe Święto Niepodległości

Niepokonana – tak zatytułowany był koncert, na który w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie V LO zaprosili nauczycieli i swoich kolegów. Koncert był muzyczną ilustracją najważniejszych wydarzeń z ponadtysiącletniej historii naszego narodu, począwszy od chrztu Polski w 966 roku po czasy najnowsze. Uczniowie nie tylko mistrzowsko odśpiewali „Bogurodzicę” - pieśń polskich rycerzy, ale i zatańczyli mazura. Ballada Lecha Makowieckiego „966”, dwukrotnie zaśpiewana przez Ringo, mało dziś znana „Pieśń konfederatów barskich” czy „Niepodległość” w wykonaniu Pauliny to tylko niektóre z utworów zaprezentowanych na koncercie.

Młodzież zaprezentowała swój program również mieszkańcom Słupska, którzy przyjęli go bardzo ciepło. Były i łzy wzruszenia...

Nad całością czuwały panie Joanna Janusiak i Katarzyna Góra, gościnnie chór wsparła swymi radami pani Edyta Stańczyk z SP4, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. W przedsięwzięcie zaangażowało się 50 uczniów.

Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 2)Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 3)Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 4)Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 5)Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 6)Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 7)Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 8)Narodowe Święto Niepodległości (galeria: 9)