Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA"

10 kwietnia 2017, 12:24
Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA"

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Magdalena Müller z klasy Ic (opiekun mgr Jolanta Żeromska) została jedną z laureatek konkursu "Know America". Jest to konkurs internetowy, w którym co roku bierze udział młodzież z całej Polski. Organizatorami konkursu jest Fundacja Wspomagania Wsi, Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce.

Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestnicy w pierwszym etapie musieli wykazać się wiedzą z dziedzin kultura, historia, polityka czy stosunki polsko - amerykańskie. W drugim etapie niezbędna była umiejętność zdobyta na języku polskim, czyli napisanie eseju na jeden z 15 tematów. Ostatni etap odbył się już w Warszawie i składał się z testu, i części ustnej z języka angielskiego.

Magda wraz opiekunem wzięła udział w spotkaniu laureatów i finalistów, który odbył się w dniach 29-31 marca 2017r. w Warszawie. Ten trzydniowy pobyt w stolicy był wypełniony wieloma atrakcjami. Uczestnicy zwiedzali muzea, byli na spektaklu w Teatrze Narodowym. Odwiedzili American School of Warsaw i tradycyjną amerykańską restaurację TGi Fiday. Ukoronowaniem pobytu w Warszawie był wykład w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, a po nim lunch w Rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych. W trakcie uczestnicy mogli porozmawiać z amerykańskimi ambasadorami, a także zostały im wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA" (galeria: 2)Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA" (galeria: 3)Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA" (galeria: 4)Uczennica V LO wśród laureatów konkursu "KNOW AMERICA" (galeria: 5)