XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

11 kwietnia 2017, 12:38
XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

10 kwietnia 2017r. w Gdańsku odbył się finał XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski w Gdańsku przy współpracy ze starostwami powiatowymi i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, o regionie i kształtowaniu aktywnych postaw obywatelskich.

W tym roku konkurs odbył się w dwóch etapach. W części pierwszej wzięło udział 388 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 70 osób. W finale walczyło 64 uczniów, w tym nasz reprezentant Filip Żukowski z klasy IIIb. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 42 pytania.

Najwięcej punktów, po 46, zdobyły dwie osoby w tym reprezentant naszej szkoły. Konieczna była dogrywka, w której zwyciężył Filip. W historii konkursu Filip jest pierwszym uczniem ze Słupska, któremu udało się wywalczyć I miejsce.

Gratulujemy!:-)

XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (galeria: 2)XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (galeria: 3)XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (galeria: 4)XII Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (galeria: 5)