Wycieczka do Wilna. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

Wycieczka do Wilna.

12 czerwca 2017, 14:03
Wycieczka do Wilna.

W dniach 29.05. – 01.06.br. odbyła się czterodniowa podróż na Litwę. Wycieczkę zorganizowała klasa IB (choć uczestniczyło w niej kilkoro uczniów z innych klas) pod okiem p. Joanny Janusiak, Izabeli Ledeman oraz ks. Piotra Świątkowskiego.

Uczniowie podczas pobytu w Wilnie mieli okazję zwiedzić wiele zabytków związanych z polską historią i kulturą - przepiękny barokowy kościół św. Piotra i Pawła, który zachwycił ponad dwoma tysiącami niesamowitych rzeźb stiukowych, cmentarz na Rossie, Ostrą Bramę, uniwersytet, Muzeum Adama Mickiewicza oraz wiele innych. W drodze do Trok uczniowie złożyli hołd ofiarom ludobójstwa w ponarskim lesie. Uczcili też pamięć 1200 polskich żołnierzy - ofiar wojny polsko - bolszewickiej z lat 1919 - 1921, pochowanych na cmentarzu wojskowym na Antokolu.

Zamek na jeziorze w Trokach i karaimskie kibiny to atrakcje kolejnego dnia wyprawy. A podziwianie panoramy Wilna z trzech różnych miejsc (Wzgórze Trzech Krzyży, wieża telewizyjna, hol hotelu "Panorama") było podsumowaniem wileńskiej przygody

Uczestnicy wyjazdu mogli również spróbować przysmaków Wilna, a dzięki temu poznać lepiej polskie i litewskie tradycje. Pomimo nie zawsze sprzyjającej, deszczowej pogody (zwłaszcza podczas spaceru po Kownie) atmosfera wycieczki była naprawdę słoneczna

Wycieczka do Wilna. (galeria: 2)Wycieczka do Wilna. (galeria: 3)Wycieczka do Wilna. (galeria: 4)Wycieczka do Wilna. (galeria: 5)Wycieczka do Wilna. (galeria: 6)Wycieczka do Wilna. (galeria: 7)Wycieczka do Wilna. (galeria: 8)Wycieczka do Wilna. (galeria: 9)Wycieczka do Wilna. (galeria: 10)Wycieczka do Wilna. (galeria: 11)Wycieczka do Wilna. (galeria: 12)Wycieczka do Wilna. (galeria: 13)Wycieczka do Wilna. (galeria: 14)