Wakacyjne występy uczniów V LO - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

Wakacyjne występy uczniów V LO

17 września 2018, 15:02

Mimo wakacji uczniowie VLO aktywnie uczestniczyli w życiu naszej lokalnej społeczności - swoimi występami uświetnili trzy uroczystości.

18 lipca Paulina Łaga, Roksana Białek, Kinga Łozińska i Ringo Todorović oraz nasza absolwentka Wiktoria Brych wystąpili w Teatrze Nowym w koncercie z okazji 80. urodzin księdza prałata Jana Giriatowicza. Na uroczystą Mszę św. w kościele św. Jacka, a potem na koncert i urodzinowy bankiet w teatrze przybyło nie tylko wielu mieszkańców Słupska, ale również ks. bp Edward Dajczak, ks. bp Paweł Cieślik, w teatrze życzenia złożył prezydent Robert Biedroń oraz przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści i wielu innych gości. Ks. Giriatowicz jest od lat wielkim przyjacielem V LO, uczestniczył w organizowanych przez nas imprezach historyczno - patriotycznych, niejednokrotnie wspomagał uczniowskie inicjatywy. Nie mogło więc zabraknąć skromnego daru naszych wdzięcznych serc.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był po raz pierwszy zorganizowany przed tradycyjną już w Słupsku rekonstrukcją wybuchu Powstania Warszawskiego koncert piosenek powstańczych i partyzanckich. W koncercie tym wystąpili: Paulina Łaga, Natalia Adamkiewicz, Roksana Białek i Ringo Todorović.

Wakacyjna przygoda z piosenką zakończyła się koncertem pieśni i piosenek patriotycznych w wigilię Dnia Wojska Polskiego - 14 sierpnia - w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. Tu wystąpili Paulina Łaga, Natalia Adamkiewicz, Wiktoria Brych i Ringo Todorović. Występ młodych wokalistów zrobił duże wrażenie na słuchaczach, docenili oni nie tylko wykonanie, ale oryginalny, niestandardowy repertuar.