„Herbatka z Herbertem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

„Herbatka z Herbertem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

19 listopada 2018, 14:00
„Herbatka z Herbertem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej

W życiu nie da się uniknąć przemijania, każdy z nas się starzeje i każdy zasługuje na godną starość. Zgodnie z tradycjami kultywowanymi przez naszą szkołę robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać seniorów w naszym mieście.

W dnu 15.11.2018 r. odwiedziliśmy słupski Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań” znajdujący się przy ul. Jaracza 9. Jest to instytucja zapewniająca ludziom w sędziwym wieku odpowiednie warunki życia. Udaliśmy się tam w celu zaprezentowania montażu słowno - muzycznego pt. „Herbatka z Herbertem”. Oprócz utworów naszego patrona na spotkaniu poetyckim nie zabrakło wierszy Wisławy Szymborskiej czy też piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Zarówno seniorzy, jak i opiekunowie byli wzruszeni, nagrodzili występujących brawami i własnoręcznie wykonanymi ozdobami origami. Jak się okazało, Dom Pomocy Społecznej również prowadzi swój własny chór, którego członkowie zaproponowali organizację wspólnego koncertu.

W dniu 22.11.2018 r. o godzinie 16.00 nasi uczniowie wystąpią w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Serdecznie Zapraszamy!

Adrian Kowalczyk

„Herbatka z Herbertem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej (galeria: 2)„Herbatka z Herbertem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej (galeria: 3)„Herbatka z Herbertem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej (galeria: 4)„Herbatka z Herbertem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej (galeria: 5)