Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych"

6 kwietnia 2023, 9:04
Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych"
W piątek, 31 marca odbył się w naszej szkole finał II edycji konkursu "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych".
W tym roku Akademia Pomorska w Słupsku objęła konkurs Patronatem Honorowym a pracom jury przewodniczył Dyrektor Instytutu Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej dr Stanisław Kowalczyk.
Do rywalizacji w konkursie, który był dwuetapowy, stanęli uczniowie z siedmiu szkół podstawowych ze Słupska i powiatu słupskiego. W finale najlepszy okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 6 natomiast miejsce II i III zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach.
Serdecznie gratulujemy!
Gratulujemy również pozostałym 22 uczestnikom, uzyskania w I etapie wyniku, który zapewnił udział w finale i dziękujemy za wspólną "zabawę z matematyką".
W ten sposób uczciliśmy, obchodzony 14 marca, Światowy Dzień Matematyki (Dzień liczby Pi) oraz zwróciliśmy uwagę uczniów na fakt, że rozwijanie uzdolnień matematycznych przynosi wymierne efekty w różnych dziedzinach życia.
Konkurs przygotowali, i nad jego przebiegiem czuwali, nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego V LO.
Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" (galeria: 2)Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" (galeria: 3)Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" (galeria: 4)Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" (galeria: 5)Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" (galeria: 6)Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" (galeria: 7)Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych" (galeria: 8)