Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim

7 kwietnia 2014, 12:04
Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim

25 marca br. wzięliśmy udział w Dyktandzie z języka rosyjskiego, który odbył się na Uniwersytecie Gdańskim. Była to już VIII edycja tego konkursu, zorganizowanego przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej, Katedrę Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka przy współpracy z Bałtyckim Federalnym Uniwersytetem im. I. Kanta w Kaliningradzie.Naszą szkołę reprezentowaliśmy w składzie: Asia Kamińska, Ola Osińska, Klaudia Walczak i Klaudia Walicka z klas drugich oraz Agata Celban, Klara Mirecka i Michał Dudys z klas trzecich. Warto podkreślić, że byliśmy jedynymi obecnymi tam uczniami ze Słupska. W Dyktandzie udział brali nie tylko uczniowie liceów, ale także studenci Filologii Rosyjskiej i Rosjoznawstwa UG. Tekst, który musieliśmy napisać stanowił fragment powieści pt. "Bohater naszych czasów" autorstwa Michaiła Lermontowa. Część właściwą konkursu poprzedziło krótkie zapoznanie nas z biografią tego rosyjskiego pisarza. Po zakończeniu dyktanda mieliśmy okazję posłuchać rosyjskich piosenek w wykonaniu zespołu Czarny Kot, w skład którego wchodzą studenci 3. roku filologii rosyjskiej.

Tego typu konkurs to ciekawe doświadczenie oraz niecodzienna okazja do bezpośredniego obcowania z językiem obcym. Udział w tak prestiżowym wydarzeniu to wielka satysfakcja. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności.

Aleksandra Osińska, kl. IIb

Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim (galeria: 2)Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim (galeria: 3)Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim (galeria: 4)Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim (galeria: 5)Wielkie dyktando języka rosyjskiego na Uniwersytecie Gdańskim (galeria: 6)