Warsztaty Tetralno-Dramowe - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku

Deotymy 15a, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 60 22 • e-mail: • www: http://www.5lo.slupsk.pl

Warsztaty Tetralno-Dramowe

17 grudnia 2014, 8:43
Warsztaty Tetralno-Dramowe

W dniach 8-11 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się VII Warsztat Teatralno - Dramowy Teatru STOP z Koszalina realizowany w ramach Miejsskieg Programu Edukacji
i Profilaktyki. Zajęcia prowadził p. Mirosław Gliniecki, który zarazem przygotował scenariusz występu.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, którzy tym razem postanowili przybrać nazwę Teatr JESZCZE NIEWIEM. Przez cztery dni grupa bardzo ciężko pracowała, a zwieńczeniem wysiłków był spektakl pt. „Scenki apolityczne”.
W finałowym pokazie warsztatowym wzięło udział około 70 osób, była to tzw. "Publiczność życzliwa" zaproszona przez uczestników warsztatu (rówieśnicy z innych klas i nauczyciele). Przedstawienie zakończyło się wielkim sukcesem, a aktorzy przez długi czas byli oklaskiwani przez zgromadzonych w sali widzów.

Jedna z uczestniczek tak podsumowała swój udział w warsztatach:

„Wujek Mirek, bo tak pozwolił na siebie mówić, nie dość, że wprowadził nas w świat teatru, to również nauczył racjonalnie podchodzić do życia. W mistrzowski sposób przedstawił tajniki rozpracowywania ról oraz dbania o każdy szczegół, pamiętając jednocześnie o rodzinnej atmosferze. Braliśmy udział w czymś niezwykłym i myślę, ze w każdym z nas pozostawiło to trwały ślad. Sądzę, że każdy z nas ma nadzieję na powtórkę”.

Obsada przedstawienia „Scenki apolityczne":

Adam Bekta, Dawid Borucki, Daria Brodzik, Paulina Cieślak, Natalia Gonta, Alicja Jakubiak, Wiktoria Jaranowska, Anna Jurak, Dominika Koglin, Wiktoria Kosowska, Aleksandra Kuźmińska, Liliana Lis, Zuzanna Miller, Sandra Młyńska, Adrianna Mozgawa, Kinga Ogórczak, Adrian Poparda, Michał Sochacki, Łukasz Wołyński, Wiktoria Serafin.
Warsztaty teatralne dla młodzieży szkolnej TEATR S T O P prowadzi bez przerwy od 1992 roku. Realizowane są na terenie całego kraju tak w szkołach podstawowych, gimnazjach, jak i w szkołach średnich, a także dla studentów.

Idea Warsztatów sprowadza się do tego, aby przez cztery dni po kilka godzin, wybrana grupa uczniów pracowała w sposób odbiegający od szkolnej normy, a zachowujący szczególnie indywidualność młodego człowieka, bez względu na jego umiejętności i zdolności.

Główne cele Warsztatu :

Pobudzanie wszechstronnego rozwoju uczestników zajęć, a w szczególności:

a) rozbudzanie twórczej postawy wobec siebie i świata;

b) pogłębianie ogólnej wrażliwości uczestników;

c) rozwijanie zainteresowań i zamiłowań teatralnych;

d) kształtowanie poczucia własnej wartości poprzez pracę teatralną, radosna chęć bycia atrakcyjnym i potrzebnym,

e) rozwijanie umiejętności refleksyjnego słuchania i patrzenia,

f) promowanie zdrowego trybu życia;

Warsztat zakłada nie tyle nauczanie i poznawanie, ile uwrażliwianie oparte na przeżyciu wspólnej tajemnicy bycia kimś innym niż w życiu, a dzięki temu na stworzeniu możliwości samorealizacji, poprzez poznanie i przeżycie problemów innych ludzi.


Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 2)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 3)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 4)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 5)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 6)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 7)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 8)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 9)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 10)Warsztaty Tetralno-Dramowe (galeria: 11)